SK Dynamo České Budějovice | Historie | Sezona 1999/00

Sezóna 1999/2000

1. liga - 14. místo

Po návratu mezi fotbalovou elitu bylo jednoznačně uchovat prvoligovou příslušnost i pro následující sezónu. Pro prvoligovou sezonu mužstvo příliš neposilovalo a tak se na soupisce mužstva objevili tito noví hráči: Jukl (Hradec Králové), Obšitník (Košice), Ondráček (návrat z hostování - Zlín), Pejša (Opava), Pěnička (Jablonec), Hruška (návrat z hostování - Teplice). Tým opustili: Cupák (Olomouc - z hostování), Endl (Prachatice - na hostování), Hruška (Jablonec), Ondráček (Karviná - na hostování), Povišer (Sachsen Lipsko), Řehoř (Ml. Boleslav - na hostování), Štefanský (také Boleslav), Tobiáš (Poštorná), Vrzal (Mladá Boleslav).

Kádr mužstva tedy tvořili Drobný, Švantner, Babka, Drahorád, Krejčí, Lengyel, Pejša, Pěnička, Penner, Veselý, Jukl, Káník, Kopecký, Obšitník, Rožboud, Vozábal, Fujdiar, Janda.


V této sezóně se poprvé hrálo na podzim 16 ligových kol a zbývajících 14 se hrálo na jaře. Po 9. kole bylo mužstvo senzačně na druhém místě tabulky za pražskou Spartou. Tým doma prohrál až ve dvanáctém kole se Slovanem Liberec 0:1. Postupně se mu ale přestávalo dařit a po podzimní části bylo už na 8. místě s 21 body a skóre 20:22. První byla Slavia Praha (40 bodů, skóre 27:7). V zimní přestávce došlo k odchodu talentovaného Romana Lengyela, který přestoupil do nejlepšího českého klubu - Sparty Praha.

V jarní části se hráčům nedařilo vůbec a získalo pouze 11 bodů. Celkově to znamenalo 14. místo a cíl zachránit se splnil. Během jarní části ale mužstvo myslelo určitě na vyšší příčky.


Nejlepším střelcem týmu se stal T. Janda s jedenácti góly.

Vítězem celé ligy se stala Sparta Praha, která získala 76 bodů se skóre 81:23.

SK ČB "B" se umístilo na 2. místě v divizi s 61 body a skóre 63:30. První byl Vyšehrad (64 b., sk. 67:34).


Starší dorost se umístil na 6. a mladší na 3. místě Celostátní ligy dorostu. Starší žáci skončili ve své finálové skupině na 5. a mladší žáci na 8. místě tabulky.

V následující sezóně došlo ve vedení klubu k velkým změnám...