SK Dynamo České Budějovice | Historie | Sezona 1995/96

Sezóna 1995/1996

1. liga - 11. místo

Do tohoto ročníku nastupovalo mužstvo s realizačním týmem: trenér -Pavel Tobiáš, asistenti -Daniel Drahokoupil a Miroslav Jirkal, vedoucí mužstva - Emil Kuš, lékaři - Martin Scheichl a František Franc, masér - Ladislav Adam a kustod - Emil Kristek.

Do mužstva přišli: Novák ze Slavie, Krištůfek z Neratovic a odešli: Kochlofl do Chebu, Jindráček do Chebu (hostování) a Přibyl do Teplic.

Ligový kádr měl tedy tuto podobu: Babka, Barteska, Bejr, Brabec, Fujdiar, Havel, Holec, Kerl, Koblenc, Koller, Kostelník, Krištůfek, Marek, Novák, Saidl, Strnadel, Tejml, Tibenský, Vácha, Valachovič a Wohlgemuth.

Hlavními sponzory pro tuto sezónu byli: Budějovický Budvar, Jihočeská energetika, a.s. a Ford Šťastný.

V podzimní části soutěže se mužstvu příliš nedařilo, když z patnácti zápasů 7 prohrálo a 6 vyhrálo. Získalo 20 bodů a skóre 21:27. Skončilo na 11. místě. V jarním kole si mužstvo již nepolepšilo a tak nakonec na 11. místě zůstalo. Získalo celkem 37 bodů a pasivní skóre 35:47. Nejlepšími střelci mužstva se stali Karel Vácha spolu s Janem Saidlem - oba nastříleli jedenáct branek. Ligu vyhrála Slávia Praha se ziskem 70 bodů a skóre 68:28.

SK ČB “B” se v divizní soutěži umístil na 5. místě se ziskem 47 bodů a skóre 41:33.

Starší žáci SK ČB v této sezóně vyhráli ligu se čtrnáctibodovým náskokem před Viktorií Plzeň. Získali 68 bodů a vynikající skóre 108:7 .Mladší žáci skončili v lize na pěkném 3. místě. Divizi staršího dorostu SK ČB "B" také vyhráli s 67 body a desetibodovým náskokem před Slavií "B". Mladší dorostenci skončili v divizi na 3. místě. V lize dorostu skončili starší dorostenci na 5. místě a mladší na místě 8.