SK Dynamo České Budějovice | Historie | Sezona 2000/01

Sezóna 2000/2001

1. liga - 15. místo (sestup do druhé ligy)

V této sezóně nastaly ve vedení klubu velké změny. Ředitelem klubu se stal Ing. Luboš Skála, sportovním manažerem Zdeněk Procházka, ekonomickým manažerem Miroslav Leroch, sekretářem Milan Čadek.


Do funkce nastoupil také staronový trenér Jindřich Dejmal, asistenta mu dělali Miroslav Krieg a Pavol Švantner. Značné změny nastaly také v hráčském kádru. Přišli: Brozman (návrat z hostování), Hauzr (Slovan Liberec - na hostování), Klinka (Žižkov - na hostování), Marek (Liberec), Mečiar (Prievidza), Mitas (Vítkovice), Vozábal (Slavie Praha - z hostování), Vybíral (Vítkovice).Velkou posilou mužstva měl být kanonýr Karel Vácha, který se vrátil z angažmá v rakouském Insbrucku. Mužstvo naopak opustili: Drahorád, Karel, Nehoda, Polomský, Veselý.

Širší kádr tvořili: Drobný, Hauzr, Švantner, Horejš, Koblenc, Marek, Mitas, Pejša, Pěnička, Penner, Pospíšil, Silmbrod, Brozman, Jukl, Káník, Kopecký, Mečiar, Obšitník, Rožboud, Vozábal, Vybíral, Fujdiar, Janda, Klinka, Lafata, Maruška, Vácha.


Tato sezóna byla velmi rozdrobená, protože se konaly Olympijské hry, a mužstva, která měla na soupisce Olymp. týmu minimálně dva hráče, si mohla odložit zápasy, které se prolínaly s Olympiádou. To byl také případ Č. Budějovic (Drobný, Vozábal). Po 17 kolech bylo mužstvo až na 15. místě s 15 body a skóre 22:35. Hráčům se vůbec nedařilo venku a získalo tam pouze 2 body - za remízu v Plzni (2:2) a v Jablonci (1:1).

V jarní části tým nezabral a za první čtyři kola nezískal ani bod a měl skóre 5:14. Po tomto špatném rozjezdu se s týmem musel rozloučit trenér Jindřich Dejmal a na jeho místo nastoupil PhDr. Milan Bokša. U týmu se objevilo zlepšení, ale s minimálním bodovým ziskem. Výborný zápas Jihočeši sehráli doma se Sigmou Olomouc, kterou po velkém boji nakonec porazili 3:1. V průběhu jara se v týmů objevovaly nové tváře (brankář Seman, obránce L. Koller, záložníci Svoboda a Sivok, Plocek a Opravil), takže nejčastější sestava týmu byla: Brobný - Marek - Penner, Pejša - Opravil, Sivok, Svoboda, Plocek - Vácha, Janda, Klinka. I přes zlepšené výkony se mužstvu výsledkově nedařilo a po 30. kole bylo na 15. místě se ziskem 26 bodů a skóre 32:56. Toto umístění znamenalo sestup do 2. ligy. Nejlepšími střelci týmu byli Vácha (8), Klinka (7), Janda (6), I. Svoboda, Jukl (3).

Ligu vyhrála pražská Sparta se ziskem 68 bodů a skóre 71:31. Druhá byla Slavia Praha (52 bodů).


Velkého úspěchu dosáhla rezerva týmu, která vyhrála divizi A a zajistila si postup do 3. ligy. Kádr rezervy tvořili: Neuman, Schánělec, Vybíral, Rožboud, Maruška, Ludačka, Románek, Krejča, Rys Bouchal, Pivoňka, Koblenc, Knietl, Kupec, Ždimera. Trenérem byl Karel Musil.

Dorostencům se příliš nedařilo, starší skončili šestí a mladší patnáctí.