SK Dynamo České Budějovice | Historie | Sezona 1994/95

Sezóna 1994/1995

1. liga - 7. místo

Od tohoto ročníku se změnil systém bodování. Za vítězství 3 body a za remízu 1 bod. Před začátkem sezóny odešlo z Č. Budějovic pět hráčů: Povišer, Poborský, Pěnička, Žák, a Kaizar. Byli to všichni hráči zkušení, hrající v základní sestavě, a tak bylo nutno jednat o posilách. Podařilo se získat Fujdiara, Tibenského, Babku a Saidla.

Kádr mužstva tedy byli: HoIec, Černý, Babka, Barteska, Brabec, Edelman, Fujdiar, Hájek, Havel, Jindráček, KobIenc, Koller, Kostelník, Křikava, Marek, Přibyl, Saidl, SaIač, Strnadel, Šulc, Tejml, Tibenský, Vácha, Valachovič, Vyskočil a Wohlgemuth. Trenérem mužstva byl i nadále Pavel Tobiáš. Ve funkci ředitele fotbalového klubl:J vystřídal Wernera Janicha Zdeněk Čadek.

Na podzim se mužstvu příliš nedařilo, a tak skončilo v šestnáctičlenné tabulce až na 10. místě. Získalo 18 bodů a skóre 13:14. V jarní části se pak výsledky mužstva pomalu zlepšovaly, aby nakonec obsadilo pěkné 7. místo. Dosáhlo 46 bodů a skóre 29:28. Ligu suverénně vyhrála Sparta Praha se 70 body a skóre 64:17.

SK ČB vyhrál 12 zápasů, z nichž 8 na domácí půdě. Porazili zde: Spartu 1:0, Viktorii Žižkov 1:0, Drnovice 2:0, Plzeň 1:0, Jablonec 1:0, Hradec 4:0, Zlín 1:0 a Bohemians 2:0. Venku získali body s Chebem 2:0, Hradcem 3:1 , Libercem 1:0 a Slávií 2:1.

SK ČB "B" se umístil v divizní soutěži na 9. místě. Získali 40 bodů a skóre 45:48. Nejlepším střelcem se stal Bumba s pěti brankami.

Výborných výsledků dosahovalo v této sezóně mládí SK ČB. Mladší i starší žáci obojí B-mužstva vyhráli krajský přebor svých kategorií. Mladší žáci SK ČB "B" dosáhli vynikajícího skóre 124:13 a získali 76 bodů, tedy o osm bodů více než druhý Pelhřimov. Starší žáci A-mužstvo skončilo v lize na druhém místě za Slávií a mladší žáci A-mužstvo skončilo taktéž v lize na 3. místě za Slávií a Viktorií Plzeň. V lize mladšího dorostu se SK ČB umístil druhý za Spartou. V lize staršího dorostu se umístili dorostenci SK ČB na 7. místě.

V této sezóně se přidal k hlavním sponzorům mužstva Budějovický Budvar, čímž se zlepšila ekonomická situace klubu.SK ČB "B" se umístil v divizní soutěži na 9. místě. Získali 40 bodů a skóre 45:48. Nejlepším střelcem se stal Bumba s pěti brankami.