SK Dynamo České Budějovice | Akce | Stevecamp 2009

Stevecamp 2009

Prvního ročníku Poborského Stevecampu se zúčastnilo pětatřicet fotbalistů ve věku 8 až 15 let, kteří absolvovali týden plný zábavy. Vyzkoušeli si sporty jako baseball, plážový volejbal, aerobik, zábavnou formou si osvojovali techniku s míčem a během dne naplno využívali krásného areálu Hluboká Baseball a Softball Club o.s., kde byli hráči ubytováni.

„Počasí nám na začátku campu připravilo nemilé překvapení v podobě prudkých dešťů a zaplavení okolního golfového areálu, který jsme pro děti chtěli také využívat. Částečně byl zaplaven i náš areál, ale během dvou dní se podařilo vodu odčerpat a neměli jsme již větší problémy. Nakonec nám i celý týden počasí vyšlo výborně. Svítilo sluníčko, mohli jsme i na místní plovárnu a většinu tréninků jsme absolvovali na krásném přírodním trávníku fotbalového hřiště na Hluboké. Hlavně mě velmi mile překvapili kluci, kteří vytvořili výbornou partu, se kterou byla radost pracovat,“ hodnotí celý týden vedoucí projektu Stevcampu Mgr. Tomáš Maruška.

Den se skládal z dopoledního a odpoledního tréninku na hřišti, jednoho odpoledního - třiceti minutového kompenzačního cvičení pod vedením Petra Požárka na odbourávání a předcházení svalových dysbalancí a večer plných her (nohejbalový turnaj, plážový volejbal, skákání na trampolínách, pingpongový turnaj, společenských her atd.) „Nerad bych používal slova tréninku, protože k typickému tréninku to mělo hodně daleko. Cílem pobytu na hřišti bylo osvojit si zábavnou formou pomocí her fotbalové dovednosti a rozvíjet pohybové schopnosti, a to především těch koordinačních všech účastníků Stevcampu,“ doplňuje Tomáš Maruška. Zpestřením každého dne byly besedy s ligovými profesionálními hráči klubu SK Dynamo České Budějovice Milanem Nitrianským, Adamem Klavíkem, Martinem Leštinou a odchovanci klubu SK Dynamo ČB Martinem Vozábalem, Jiřím Kladrubským a v neposlední řadě samotným Karlem Poborským , který se osobně zúčastnil jednoho celého odpoledne a s hráči absolvoval besedu a trénink plný her. Během campu si hráči také osvojovali slovíčka cizích jazyků (útočník, obránce, záložník, velké vápno, branka, penalta, roh,….) němčiny a angličtiny, se kterými se ve škole určitě nesetkali, ale které jim jsou ve fotbale tak blízké.

„Celý camp předčil mé očekávání. Klukům se zde velmi líbilo, zájem byl obrovský a pro příští rok budeme určitě chtít připravit na začátku července dva termíny. Stačí sledovat webové stránky klubu na adrese www.dynamocb.cz a tam se vše o plánovaných aktivitách všichni dozví. Rád bych také poděkoval všem, kteří se na přípravě a celého průběhu campu podíleli. Od trenérů Petra a Pavla Požárků až po hráče, kteří přišli na jednotlivé besedy. Již nyní se těším na příští rok, který opět nabídne klukům možnost zatrénovat si během prázdnin s ligovými hráči a odchovanci klubu SK Dynamo České Budějovice a naučit se něco nového,“ dodal na úplný závěr Tomáš Maruška.

Účastníci campu: Matyáš Bartoš, Michal Blažek, Matyáš Cempírek, Petr Čejka, Radek Fiala, Josef Fořtr, Jakub Gažík, Oliver Haumer, Jan Hoffman, Kryštof Kadlec, Rudolf Kadlec, Michal Kinčl, Tomáš Kodada, Tomáš Kubart, Marek Machula, Jan Marhoun, Roman Maršík, Jan Němec, Marek Pancíř, Matěj Polanský, Patrik Popovič, Dominik Samek, Lukáš Stoklasa, Kamil Šedivý, Jakub Štěpánek, Michal Štěrba, Lukáš Trávníček, Miroslav Tressl, Vít Tvrdík, Vojtěch Vacek, Lukáš Vácha, Matouš Varačka, Jan Vokřínek, Jan Vondruška a Jan Pátek z oddílů: SK Dynamo České Budějovice, AC Sparta Praha, Slavia Praha, Bohemians 1905, FC Háje S.O.S, FC ZVVZ Milevsko, FK Dukla Praha, FK Olympie Týn nad Vltavou, FK Slavoj Český Krumlov, FK Tábor, FK Vodňany, LOKO České Velenice, LOKO České Budějovice, SK Lišov, SKP České Budějovice, TJ Hraničář Malonty a TJ Nové Hrady.