Fotbalisté Dynama České Budějovice odehráli zápas, na který se bude asi dlouhou dobu vzpomínat. Po vyrovnaném průběhu utkání se hosté ze Zižkova dostali během čtyř minut do dvoubrankového vedení a necelých dvacet minut před koncem to s domácími nevypadalo vůbec dobře. Jihočeši se vzepřeli nepříznivému vývoji a po heroickém závěru dokázali zápas otočit. Do střelecké listiny se zapsal dvakrát Petr Benát a jednou Fernando Hudson.

Trenér Pavel Tobiáš poslal do zápasu osvědčenou sestavu, kde se pouze na pravé straně obrany místo Laurince objevil Jan Riegel. Jihočeši nevstoupili do utkání nejlépe a hned od úvodních minut byli mírně aktivnější fotbalisté ze Žižkova. Vozábalův přímý kop hned z první minuty proletěl nad bránou Kučery a domácí se hned dostávali pod tlak. V 9. minutě se v čisté gólové šanci ocitl Stracený, jenž po zaváhání Leštiny přebíral míč zcela osamocený na velkém vápně Jihočechů. Rtuťovitý záložník ale nenaložil se svou příležitostí nejlépe a halfvolejem vypálil mimo. První ostrý zákrok si budějovický gólman připsal ve 12. minutě, ránu Švancary zpoza vápna vyškrábl skvěle nad. Jihočeši zahrozili o čtyři minuty později. Nejprve po spolupráci se Svátkem sice promrhal okamžik ke střele Benát, z následného rohu ale našel Šíma dlouhána Riegela, jehož hlavička prolétla těsně mimo. V následujících minutách začali domácí přebírat iniciativu a po sérii dlouhých autů Petra Šímy vytěžili domácí rohový kop z pravé strany, po jehož rozehrávce se k balonu dostal Homoláč, který okamžitě odcentroval na neobsazeného Tomáše Sedláčka. Ten výborně zamířil mezi tři tyče hostující brány, avšak proti skórování byl gólman Peter Bartalský. V dalších minutách se oba celky soustředily spíše na nefotbalové věci - po střetu Horejše se Švancarou si domácí kapitán vysloužil žlutou kartu za nesportovní chování a o pár chvil později neměl Vozábal pochopení pro zatahání za dres od Šímy a vzplanuté emoce musel krotit rozhodčí Příhoda. Nefotbalová mezihra ale nakonec prospěla více domácímu týmu. V závěru poločasu si Jihočeši vytvořili řadu dobrých šancí, především po standardních situacích bylo před Bartalským velké horko, avšak ke změně skóre již nedošlo.

Druhá půle začala podobně jako končila první. Jihočeši byli především díky standardním situacím častěji u míče a několikrát bylo před bránou Bartalského velké horko. Místo vyložených šancí ale zazlobil na druhé straně hřiště Švancara, jehož křížná rána prolétla těsně mimo svatyně Pavla Kučery. S přibývajícími minutami šancí ubývalo, z ničeho nic ale začaly padat góly. O ten první se v 66. minutě po nenápadné akci postaral po centru Koukala hlavou Riste Naumov, jehož hlavička zapadla přesně k levé tyči Kučerovy brány. Jihočeši se nestihli oklepat z rychle inkasované branky a po čtyřech minutách inkasovali po podobné akci opět od Riste Naumova, asistujícím hráčem byl ale tentokrát střídající Richard Kalod. Zpět do zápasu vrátil domácí tým o pár minut později Petr Benát, pro kterého míč doslova vybojoval střídající útočník Tomáš Stráský. V následujících minutách se zdálo, že si i přes rychlou odpověď Dynama si hosté vedení pohlídají až do konce utkání. Domácí fotbalisté ale dokázali velkou morální sílu a v závěru naprosto dominovali. Druhou gólovou asistenci si v 86. minutě připsal Tomáš Stráský, který parádní zpětnou přihrávkou ve skluzu vyzval po vyšachování hostující obrany ke skórování Fernanda Tobiase Hudsona, jenž se z bezprostřední blízkosti nemýlil - 2:2. Ve vyhroceném a hektickém závěru pak přišel i třetí gól Jihočechů. Po ruce žižkovského Xaviera nařídil po signalizaci pomezního asistenta pokutový kop sudí Příhoda a Petr Benát s ledovým klidem dokonal obrat v zápasu. Žižkovští v závěru vrhli všechny své síly do útoku, na senzační zvrat ale odpovědět již nedokázali.