Střeleckou premiéru v dresu Dynama má za sebou také záložník Petr Benát, jenž před začátkem sezony přišel na jih Čech z Teplic. Osmadvacetiletý středopolař prožil v utkání proti Žižkovu skvělý večer. Za stavu 0:2 pro hosty dal Jihočechům kontaktním gólem naději na zvrat a pevné nervy ukázal i v samém závěru, kdy z pokutového kopu dokonal obrat v zápase. "Podobně divoký zápas určitě nepamatuji," řekl po skončení utkání dvougólový střelec.

Petře, pomatujete podobně divoký zápas?
Podobný zápas určitě nepamatuji. Do zápasu jsme nastupovali s tím, že musíme hrát, abychom se odpoutali od toho Žižkova. Ten vstup do prvního poločasu od nás nebyl dobrý a za stavu 0:2 asi už málokdo věřil, že s tím něco uděláme.

A vy hráči jste ve zvrat věřili?
Vždycky nějak věříte, ale upřímně řečeno, když v 75. minutě prohráváte 0:2, těžko můžete doufat, že ten zápas nakonec vyhrajete. Takových zápasů je opravdu velmi málo.

Co ty dva rychle po sobě inkasované góly?
Tam jsou naše chyby, kdy necháme toho hráče odcentrovat a pak je to víceméně už o štěstí. Brankář Pavel Kučera s tím pak už nemohl nic moc udělat, protože obě ty hlavičky šly přesně za tyč.

Nezdá se vám, že celkem pravidelně začínáte hrát aktivně až ve chvíli, kdy prohráváte?
Je to přesně tak. My se o tom v průběhu týdne vždy bavíme. Minulý týden v Brně a předtím i tady doma s Olomoucí jdeme do zápasu s tím, že musíme hrát aktivně. Na hřišti pak začneme hrát až ve chvíli, kdy dostaneme nějaký gól. A to je určitě špatné.

Přesto za stavu 0:2 byl jistě velmi důležitý váš rychlý gól, kterým jste snižoval na rozdíl jediného gólu..
Určitě to byl velmi důležitý kontaktní gól, Žižkov tím pádem znervózněl a my jsme se dostali do takového optického tlaku. Korunoval to Ferda tou svou brankou a v závěru to bylo už hodně vabank, protože mohli vyhrát buď Žižkov nebo my. Myslím, že jsme dneska vyhráli se štěstím.

Při gólu na 1:2 jste mířil? Zdálo se, že máte střelu pod kontrolou a míříte přesně k tyči..
Tam udělal výbornou práci Tomáš Stráský, na hranici vápna se ke mě dostal míč, na pravé tyči to bylo odkryté, takže to bylo cílené.

V závěru jste obrat dokonal gólem z penalty, byl jste na ní určen?
Na penalty jsme samozřejmě před zápasem určeni a jde tam ten, kdo si momentálně tak nějak věří. No a já jsem si v tu chvíli zrovna věřil, tak jsem na ní šel.

Viděl jste nějak tu situaci, po které byla penalta odpískána?
Já jsem stál na vápně a z mého pohledu jsem to neviděl. Co vím, tak penaltu avizoval pomezní rozhodčí a hlavní to také asi neviděl.

Co samotné zahrávání pokutového kopu? Věděl jste dopředu, kam budete kopat?
Musím říci, že normálně to dávám na opačnou stranu. Nicméně jsem slyšel Zdeňka Koukala, který mě zná z Teplic, jak radí gólmanu Bartalskému, že to tam dám, tak jsem to dal dneska na druhou (s úsměvem).

Jaké máte dosavadní zkušenosti se zahráváním penalt?
Byla to moje první penalta v lize, protože v Teplicích na to byli určeni jiní. Teď jsme byli určení dva tři hráči, já byl v tu chvíli na hřišti, tak jsem na ní šel.

Proti Žižkovu jste vstřelil svůj první gól v dresu Dynama a jako bonus jste přidal hned i druhý..
Ano, přesně tak. Jsou to první dva góly za Dynamo a já jsem za ně strašně moc rád. Já jsem z toho začínal být už lehce nervózní, že jsem se ještě netrefil, takže jsem za ně moc rád.

Rázem jste i jedním z nejlepších střelců týmu..
V našem mužstvu není těžké patřit mezi nejlepší střelce, když jsme doteď vstřelili deset branek (s úsměvem).