Po sedmi zápasech dostal více jak dva góly. Jinak od zápasu ve Zlíně dvakrát udržel čisté konto či v utkáních inkasoval pouze jednou. „Ve Zlíně se to všechno zlomilo. Od té doby hrajeme dobře z obrany, málo inkasujeme a pravidelně bodujeme,“ pochvaluje si brankář Pavel Kučera. „Proti Viktorce jsme zažili zmrtvýchvstání,“ pojmenovala úchvatný závěr posledního zápasu Dynama se Žižkovem jeho gólmanská opora.

Stejně jako naposledy Olomouc měla na E.ON Stadionu v úvodu zápasu navrch v neděli i Viktoria Žižkov. Kučera PavelDomácí Dynamo se muselo bránit počátečnímu náporu. „Viktorka byla v první půli lepším týmem a vytvořila si i dvě šance,“ připustil Pavel Kučera. „V kabině jsme si to o poločase vyříkávali.“ Jenže promluvy mnoho nepomohly. „Chtěli jsme do začátku poločasu přistoupit lépe, ale bohužel se nám to opět nepovedlo,“ uvedl Kučera.

Pražané totiž domácí příznivce šokovali dvougólovým direktem. Dvakrát se po centrech ze strany hlavou trefil žižkovský Naumov. „Viktorka najednou vedla, ale my velkou bojovností a důležitým gólem Petra Benáta na 1:2 zápas dokázali otočit,“ popisoval dvaatřicetiletý brankář. Českobudějovickým se povedl neskutečný obrat, když nejenže nejdříve dorovnali Hudsonem dvougólové manko, ale v závěru dokonce Benát proměněnou penaltou stanovil výsledek na 3:2 pro Jihočechy. „Začátky nám moc nejdou, ale enormní vůlí jsme zápas otočili.“

Viktoria ho překvapila

Za nepříznivého stavu 0:2 ve výhru Dynama věřili už zřejmě jen ti největší optimisté. „Já jsem takový, že ve vítězství věřím vždy do poslední chvíle,“ podotkl však strážce českobudějovické svatyně. „Za stavu 0:2 jsem byl už hodně smutný, ale ten gól na 1:2 nás hodně povzbudil,“ dodal Kučera. „Paradoxně nás vždy zvedne až inkasovaný gól. Proto ve většině případů v poslední době hrajeme 0:0 nebo 1:1. Výhra 3:2 nad Žižkovem je tak pro nás něčím neobvyklým,“ pravil. „Viktorka mě svým výkonem překvapila, hrála dobře,“ řekl Pavel Kučera na závěr.