V zápase se Žižkovem sice branku nevstřelil, ale byl jeden ze strůjců úspěchu domácího Dynama. Jeho hlavní zbraní byly v nedělním utkání gólové přihrávky jak na první Benátovu branku, tak na gól Fernando Hudsona. Nechybělo mnoho a mohl se zapsat do střelecké listiny, minutu před vypršením normální hrací doby by Tomáš Stráský našel i odvahu zahrávat pokutový kop. "Starší hráči by mě k tomu ale asi nepustili," řekl s úsměvem mladý budějovický útočník.

Zažil jste někdy během své kariéry takové drama?
No, určitě ne. Tohle jsem nikdy nezažil dostat dvě branky během pěti minut a ještě to takhle za čtvrt hodiny nebo dvacet minut otočit. Je to úplně super. Je vidět, že ten tým je silný a dokáže bojovat do poslední chvíle. Vlastně jsme to předvedli ve dvou posledních zápasech, kdy jsme během posledních minut dávali góly.

Psychicky vás zvedla kontaktní branka Petra Benáta?
Určitě, určitě. Byl to kontaktní gól, hodně nám zvedl sebevědomí. I fanoušci byli dneska výborní – začali nám fandit, a to nás hnalo dopředu. Dopadlo to nakonec skvěle.

Jak byste popsal tvojí účast na druhém gólu?
Byla to vlastně přihrávka od Ferryho, já si míč popostrčil do vápna a dával jsem takový dloubák před prázdnou bránu a Fernando to tam dorazil.

Nahrával jste i Petru Benátovi na první branku Dynama?
Ano. To jsem šel do skluzu – do souboje s obráncem a byl jsem tam dřív . A Petr Benát to trefil skvěle k tyči.

Dneska jste si tedy prožil báječný večer..
Jsem určitě spokojený. Přihrál jsem na dva góly. Vyhráli jsme a lidem se zápas líbil, takže opravdu báječný večer.

Prohrávali jste 0:2, neříkali jste si, že to už není možné obrátit?
Jak jsem říkal, máme silný tým. A předvedli jsme to v posledních dvou zápasech, že dokážeme dávat branky v posledních minutách, takže si myslím, že jsme tomu všichni věřili a ukázalo se, že je to dobře.

Takový scénář utkání by měl mužstvo ještě víc zvednout…
Určitě. V tabulce se určitě také posuneme, odrazíme se ze spodních pater tabulky a budeme o něco klidnější. Když se nám v následujícím utkání podaří uhrát alespoň bod, tak to bude super.

Co tedy očekávat od další utkání?
Právě teďka budeme na Slavii ještě více nabuzení, že dokážeme i doma vyhrát a tu práci zúročit. Snad to ukážeme i se Slavií.

Dneska jste byli i střelecky produktivní..
Máte pravdu, začínají se nám probouzet střelci. Dneska si na své konto připsal Petr Benát dva góly, takže spokojenost.

Nechtěl jste si jít dneska kopnout tu penaltu?
Chuť jsem měl (směje se), ale myslím si, že by mě starší spoluhráči nepustili.

Jak si vysvětlujete, že jste pod koučem Tobiášem ještě nepoznali hořkost porážky?
Trenér Tobiáš přinesl do týmu bojovného ducha a věří nám, že máme prostě super tým a to je asi nejdůležitější. Burcuje nás celý týden a říká nám, že jsme lepší než soupeř a to nám pro psychiku pomáhá a je to vidět i na hřišti, že dokážeme bojovat.