Atraktivní duel proti českému národnímu týmu fotbalisté Dynama zvládli se ctí. Jihočeši vedeni koučem Tobiášem sice nakonec na Strahově prohráli gólem Slepičky 0:1, avšak jinak se dá zápas hodnotit jako vyrovnaný. Fotbalisté Česka sice dlouhé minuty kontrolovali balon, ale i budějovičtí hráči několikrát zahrozili. V průběhu zápasu si vytvořili minimálně tři šance, které volaly po gólu. Tu největší promarnil mladík Miroslav Kučera, jenž dokázal po úniku obejít i brankáře Jaroslava Drobného, avšak z úhlu pak nastřelil pouze boční síť..

V úvodu zápasu hraného na tři třicetiminutové třetiny se v dresu Dynama objevil na hrací ploše mimo jiné testovaný Karel Kratochvíl, jenž se v první polovině zápasu pohyboval na pozici pravého obránce. Jinak kouč Jihočechů Pavel Tobiáš vsadil na osvědčenou sestavu posledních zápasů. Pouze na tribunu pak usedli zranění Hunal s Hudsonem.

V úmorném vedru se v první třicetiminutovce hrál velmi opatrný fotbal. Český národní celek sice dokázal dlouhé minuty držet balon na svých kopačkách, ve zformované defenzivě Dynama ale hledal skulinky jen velmi těžko. V první šanci se ocitl ve 12. minutě Baroš, jenž ale před Kučerou efektivně nezakončil. Na druhé straně v 16. minutě sklidili Jihočeši potlesk tribun, když akci začínající u Kratochvíla zakončoval Šíma, jehož rána nadělala ve vápně národního týmu velký zmatek. Gólovou šancí odpověděl na druhé straně Baroš, jehož ránu ve skluzu Kučera skvěle zneškodnil.

Zatímco fotbalisté Dynama poprvé střídali přesně po pětačtyřiceti minutých, kouč Rada oživil hru reprezentantů hned na začátku druhé třetiny, kdy se na hřišti objevili i Slepička, Kladrubský, Jarolím a Pospěch. Hned v úvodu mohl poprvé skórovat právě Pospěch, jehož rána zpoza vápna se otřela o horní tyč Kučerovy brány. Ve druhé třetině zápasu byl tlak národního týmu největší a do náznaků šancí se dostali postupně Slepička, Baroš a následně opět Slepička. Vidět byl také hodně budějovický odchovanec Jiří Kladrubský, jenž právě v 54. minutě připravil po chybě budějovické defenzivy šanci pro Miroslava Slepičku, jenž se proti vybíhajícímu Kučerovi nemýlil - 1:0.

Ve třetí třetině se oba celky očividně uvolnily a začal se hrát pohledný fotbal s několika šancemi na obou stranách. Trenér Tobiáš poslal postupně na hřiště mladíky Schöna, Nováka, Kovaříka, Kučeru nebo Skopalíka a ti se mu odvděčili dobrým výkonem. Jihočeši v závěru zápasu vysunuli presink a vypracovali si i dvě dobré šance. Nejprve se v dobré pozici snažil Benát hlavičkou přehodit Drobného a o pár minut později si připsal největší šanci Dynama mladík Miroslav Kučera, jenž dokázal sice exbudějovického gólmana dokonce obejít, jenže z úhlu pak zamířil pouze do boční sítě. Reprezentanti zkoušeli pálit především ze středních vzdáleností, žádný z pokusů se ale neujal a utkání tak po devadesáti minutách hry skončilo 1:0.

Fotogalerie

Petr Rada (trenér České republiky): "Nějaké šance si sice Budějovice vytvořily, ale to bylo převážně z brejků. Chtěli jsme, aby soupeř hrál útočněji, v Severním Irsku nás čeká něco podobného. Pozvali jsme si vstřícného soupeře, ale nechtěli jsme, aby nám ustupoval. Z tohoto pohledu utkání splnilo účel, bylo samozřejmě úmorné vedro. Důležitá byla ta zápasová zátěž."

Pavel Tobiáš (trenér Dynama): "Pro nás to byl vynikající trénink. Vytvořit podobné zápasové podmínky by bylo asi složité, kluci si s chutí zahráli, vystřídali jsme celkem dvacet hráčů, čímž jsme vytížili celý kádr áčka a béčka dohromady. Jsem spokojený, všichni hráči k tomu přistoupili zodpovědně, proti národnímu mužstvu jsme si vytvořili tři nebo čtyři gólové šance. Pro mě to bylo dnes dobré zjištění, když se pracuje, tak se dá hrát skutečně s kýmkoliv. "