Fotbalisté Dynama České Budějovice anglický týden zvládli. Po náročném ligovém zápase ve Zlíně postoupili bez problémů do třetího kola poháru ČMFS a týden zakončili atraktivním zápasem s českým národním celkem. Ten sice nakonec prohráli 0:1, avšak za hru proti českým nejlepším fotbalistům se rozhodně stydět nemuseli. "Všichni naši hráči to pojali velmi zodpovědně a je vidět, že v klubu máme potenciál," řekl po skončení zápasu trenér Dynama Pavel Tobiáš.

Ač Jihočeši nastoupili proti špičkovému evropskému celku, nebál se kouč Dynama pojmout zápas, podobně jako reprezentační trenér Rada, vyloženě přípravně. "Chtěli jsme využít úplně všechny hráče, a proto nastoupili i mladíci, kteří dopoledne nehráli za béčko. Tady dostali šanci zahrát si tu jednu třetinu," podotkl Pavel Tobiáš, který do zápasu poslal dokonce mladíky Novák nebo  Miroslava Kučeru. Právě ve třetí třetině zápasu si Jihočeši vytvořili i několik velkých šancí, které doslova volaly po gólu. "Jsem spokojený, všichni hráči k tomu přistoupili zodpovědně, proti národnímu mužstvu jsme si vytvořili tři nebo čtyři gólové šance. Pro mě to bylo dnes dobré zjištění, když se pracuje, tak se dá hrát skutečně s kýmkoliv," poznamenal Tobiáš, jenž připomněl především šanci Miroslava Kučery, jenž dokázal obejít i brankáře Jaroslava Drobného.

Český národní celek měl v průběhu zápasu sice územní převahu, avšak na velké šance bylo utkání zcela vyrovnané. "Zápas měl asi skončit 1:1, kdyby to bylo bez gólu, tak by to také asi nebylo ono. Jestli ten jeden gól, co nám dali, národnímu mužstvu pomohl, tak jim mohu přát pouze hodně štěstí ve středečním kvalifikačním zápase," dodal Tobiáš, který byl s přístupem všech hráčů maximálně spokojen.

Jihočeši odehráli během sedmi dnů tři zápasy, což kouč Dynama jenom přivítal. "Celkově týden určitě splnil naše očekávání. Odehráli jsme těžké pohárové utkání. Sice to byl boj s divizním celkem, ale právě když je to pohár, tak to není nic jednoduchého. O čtyři dny později jsme odehráli velmi těžký zápas tady na Strahově. Většina hráčů to tady odjezdila skutečně velmi poctivě. Mezitím vším jsme hodně trénovali, béčko odehrálo soutěžní zápas, takže ten týden byl pro hráče skutečně náročný, pokračoval Tobiáš, jenž dal v neděli hráčům volno. "Zítra si hráči odpočinou a od pondělí to zase rozjedeme. Příští víkend nás čeká Boleslav a to bude zápas, kde se už budeme muset všichni odevzdat," řekl třiapadesátiletý kouč závěrem.


Trenér národního celku Petr Rada na pozápasové tiskové konferenci hodnotil modelový zápas s Českými Budějovicemi víceméně také pozitivně. "I když jsem si utkání představoval trochu jinak. Chtěl jsem, aby Budějovice hrály více ofenzivně a dopředu. Sice si ve třetí třetině vytvořily nějaké šance, ale to bylo spíš z brejků. Celkově jsme spokojený, že jsme vyzkoušeli hráči na různých místech," vysvětloval novinářům Rada. Kvalita zápasu byla trochu poznamenána velkým horkem, které rozpálilo strahovský stadion. Hráči obou týmů ale utkání zvládli se ctí. "Pozvali jsme si vstřícného soupeře, ale nechtěli jsme, aby nám ustupoval. Z tohoto pohledu utkání splnilo účel, bylo samozřejmě úmorné vedro. Důležitá byla ta zápasová zátěž," pokračoval trenér národního celku.

Kouč Rada nebyl spokojen pouze s produktivitou svých svěřenců, kteří dokázali ligovému týmu vstřelit pouze jedinou branku. "Doufám, že v Severním Irsku budeme v koncovce přesnější a důraznější. Také nad některými okénky v obraně se musíme zamyslet, ve třetí třetině nám tam vyplaval vzadu volný hráč, ale to bylo i v důsledku toho, že se ty posty hodně měnily. Byl tam Rajnoch, předtím Kováč. Pokud se uzdraví ti hráči, ta vazba bude zase jiná," uzavřel Rada.