V pražské Slávii mu v červnu skončila smlouva, a tak se Karel Kratochvíl objevil v kádru Dynama na testech. Důrazný pravý obránce, jehož vzorem je Patrick Kluivert, si premiéru za budějovický tým odbyl proti atraktivnímu soupeři - reprezentaci České republiky.

Karle, jaký jste měl pocit z dnešního utkání proti naší reprezentaci?
Velice dobrý. Jsem strašně rád, že jsem mohl na Strahově za Dynamo nastoupit a myslím, že jsme utkání zvládli dobře. Nakonec jsme si tam vytvořili nějaké šance a myslím si, že utkání mohlo skončit 1:1 a to by byl výborný výsledek.

Mohl byste přiblížit budějovický fandům, kde jste hrával?
Od A-žáků jsem nastupoval tady za Slávii Praha a cítím se zde jako doma. Teďka v létě mi skončila smlouva a tak jsem se stal volným hráčem a hledám si nové angažmá.

Hrál jste také v kazašském týmu Šachtar Karaganda. Co vás na Kazachstánu lákalo?
Chtěl jsem zkusit také něco jiného. Dostal jsem z Kazachstánu nabídku, která byla pro mě finančně zajímavá. Byla to pro mě velká zkušenost.

V Kazachstánu jste nastupoval půl roku..
Přesně tak. Vrátil jsem se odsud v zimě. Na jaře jsem působil ve Slávii, jenže tam mi končila smlouva a na nové jsem se s vedením nedohodl. Takže jsem teďka nemohl nastupovat ani za béčko.

Upřednostnil byste nyní Českou ligu před Kazašskou?
Česká liga má svojí kvalitu, je bezpochyby lepší. Takže bych se nyní rozhodl pro ní.

Na jakých postech vás můžeme vídat?
Vždycky jsem hrál pravého obránce, takže na kraji. Mohu nastupovat i ve středu obrany. Když jsem hrál v lize za Kladno, tak jsem dokonce nastupoval také na pravém záložníkovi.

Vizitka Karla Kratochvíla
Prvním týmem, kde hrával, byl Junior Praha. Už v 10 letech se objevil v jiném pražském týmu, ve Slávii, kde prošel všemi mládežnickými celky. V ligovém kádru se objevil v dubnu roku 2003, kdy jej objevil trenér Beránek. V září 2006 byl na hostování ve středočeském Kladně, kde odehrál 8 utkání. O rok později dostal nabídku z kazašského týmu Šachtar Karaganda. Nyní se uchází o místo v kádru budějovického Dynama.
V Budějovicích jste se objevil na testech?
Zatím jsem byl na jednom tréninku. V zápase proti reprezentaci jsme se s trenérem Tobiášem domluvili, že odehraji jeden poločas. Nyní se uvidí, co a jak. Měl jsem teďka nějakou delší pauzu, takže jsem rád, že to dopadlo tak, jak to dopadlo.

Hrál jste někdy už zápas proti Budějovicím?
Pár zápasů jsem odehrál. Třeba si vzpomínám na zápasy B-týmů. Byla to vždycky vyrovnaná utkání, která měla určitý náboj.

A znáte se osobně s někým z hráčů Dynama?
Určitě. Například s Honzou Svátkem a s kluky, proti kterým jsem nastupoval v lize.

Měl jste ještě jiné nabídky nebo jen z jihu Čech?
Nějaké jiné nabídky jsem měl, ale tam to nevyšlo – nedohodli jsme se a teď se ozvaly Budějovice. Uvidíme po dohodě s trenérem, jak to bude pokračovat příští týden. Jestli v příští utkání nastoupím tedy ještě nevím, zatím nejsme takhle daleko.

Kdo byl nejnebezpečnějším hráčem reprezentačního kádru?
Nejnebezpečnější byl podle mě asi Milan Baroš, který se dostal do jedné vyložené šance a nás naštěstí vzadu podržel gólman Kučera.

Hrál jsi už někdy zápas proti takhle prestižnímu soupeři?
Jo, jo. Už jsem odehrál nějaké pohárové zápasy za Slávii. Tohle bylo sice proti národnímu týmu, ale pořád to bylo jen přípravné utkání.