Důležité tři body si na své konto po výhře nad Buldoky z Karlových Varů připsala rezerva Dynama. K výhře juniorce pomohla trojice hráčů z A-týmu. Zdeněk Křížek, Lukáš Adam a Václav Mrkvička. Přínos všech tří hráčů byl více než patrný. Trenér Karel Musil překvapil snad všechny přítomné nezvyklým rozestavením 3-5-2, herní systém na pět záložníků se ale ukázal jako velice dobrý tah. Jako první se po nahrávce Lukáše Adama trefil hlavou Josef Příhoda. Stejný adresát nahrávky byl i u druhého gólu, změnil se však střelec, kterým byl Lubomír Myšák. Na tříbrankový rozdíl zvýšil po hodině hry svou druhou trefou v zápase Josef Příhoda. O kosmetickou úpravu výsledku se postaral z pokutového kopu hostující Kostečka.
Budějovický B-tým nastupoval k zápasu doslova s nožem na krku. V předchozích šesti kolech uhrála rezerva pouhé dva body a nutnost bodovat byla patrná. S tlakem se vyrovnali českobudějovičtí mladíci doslova na jedničku. Po pár minutách hry to byli hosté, kdo měl možnost první střely na bránu, Kostečkův přímý kop ale zablokovala černobílá zeď. V 9. minutě se poprvé osmělili domácí. Konkrétně to byl Lukáš Adam, míč z jeho pravačky minul spojnici karlovarské brány o pomyslné decimetry. Po čtvrt hodině hry byla řada opět na hostech. Kocourkův slibný pokus zlikvidoval Zdeněk Křížek s pomocí obránců. Poprvé mohli domácí fanoušci propuknout v jásot v 18. minutě. Nádherný centr z kopačky Lukáše Adama našel hlavu nabíhajícího Josefa Příhody a pro českobudějovického záložníka už nebyl problém usměrnit míč za záda gólmana Koláře – 1:0. I v následujících minutách pokračovali oba soupeři ve vysokém tempu hry. Ve 31. minutě přehodil vybíhajícího Zdeňka Křížka hostující Vaněček, svého gólmana zastoupil na brankové čáře Petr Martínek. Bojovnost a obětavost Radima Pouzara přinesla Dynamu ovoce ve 35. minutě. Nezměrnou vůlí a ohromnou bojovností vybojoval míč pro své spoluhráče, v pádu ještě stačil přiťuknout Lukáši Adamovi, jehož centr zužitkoval v další branku Luboš Myšák – 2:0. Více než aplausu pro střelce branky se ale diváci i hráči věnovali Radimu Pouzarovi, jenž odnesl svou obětavost nepříjemným zraněním hlavy. Po ošetření však mohl miláček domácího publika pokračovat ve hře. V následujících minutách byli Buldoci doslova na odpis. Ve 37. minutě mohl sám na hostujícího gólmana postupovat Luboš Myšák, při pokusu o kličku mu obránci Karlových Varů ukopli na poslední chvíli balón, který jen taktak, že neskončil v bráně dezorientovaného Koláře. Z následného rohového kopu orazítkoval břevno karlovarské brány Michal Skopalík a aby toho nebylo málo, z dalšího rohu trefil ten samý hráč tyč. Strhující minuty zakončil svým sólem hostující Vaněček, proti jehož střele musel zasahovat Zdeněk Křížek.

Do druhého poločasu se snažili aktivněji vstoupit hosté, pozorně bránící juniorka Českých Budějovic jim toho ale příliš nedovolila. Pokud se Západočeši přeci jen dostali ke střele, na brankové čáře stál bezchybný Zdeněk Křížek. O co více se hosté snažili, o to méně se jim dařilo. Rezerva Dynama držela balón na svých kopačkách a soupeři jej téměř nepůjčila. Definitivní pojistku výsledku pak přidali Jihočeši po hodině hry. Rohový kop odvrátila obrana Buldoků pouze k Ondřeji Kosobudovi. Jeho střelu do chumlu hráčů si na malém vápně zastavil Josef Příhoda a efektní patičkou dopravil míč do sítě – 3:0. Teprve za tohoto stavu se Západočeši dostali více do hry. V 67. minutě musel Zdeněk Křížek včas vyběhnout proti jednomu z Buldoků a uhasit tak požár již v zárodku. S přibývajícím časem hosté stupňovali svůj tlak. Po slalomu mezi obránci v černobílém dresu trefil v 82. minutě Vaněček tyč. V té samé minutě zasáhl proti Kostečkovi nedovoleně Ondřej Kosobud a kopala se penalta. Tu bezpečně proměnil sám faulovaný – 3:1. O minutu později ten samý hráč zamířil v dobré pozici nad. Hodně vzruchu především do hostujících řad přinesla 87. minuta. Západočeši se vehementně dožadovali pokutového kopu za ruku Petra Martínka. Obránce Dynama však měl při dotyku s míčem svou končetinu u těla a rozhodčí celou situaci posoudil naprosto správně. V poslední minutě zápasu mohl čtvrtou branku přibalit Buldokům na cestu Lubomír Myšák. Z přihrávky Pavla Picky ale zamířil nad branku. Rezerva se tak po šesti kolech může opět radovat z pocitu vítězství.

Karel Musil: „Důležité vítězství a důležité tři body. Jenom škoda toho nevydařeného závěru. Snažili jsme se změnit rozestavení. Vary hrají systémem 3-5-2 a především jsme nechtěli, aby nás přehrávali ve středu hřiště. Také jsme chtěli těžit ze standartních situací a to se nám podařilo. Závěr zápasu jsme mohli zvládnout o něco lépe.“