Střeleckou mizérii posledních týdnů jakoby hráči B-týmu dokázali ze dne na den hodit za hlavu. Z dosavadních osmi kol skórovala juniorka pouze čtyřikrát. V sobotních devadesáti minutách dokázali mladíci Českých Budějovic tento počet téměř zdvojnásobit. V utkání proti Buldokům z Karlových Varů se střelecky prosadili fotbalisté juniorky hned třikrát. Střelecky explodoval především Josef Příhoda, jenž rozvlnil síť v soupeřově bráně hned dvakrát. „Hráli jsme výborně zezadu a především jsme pracovali jako tým,“ vyzdvihl po zápase šťastný střelec především výkon celého mužstva.

„Dvakrát jsem skóroval ze standartky. Pokaždé jsem se vlastně akorát postavil na správné místo,“ přibližuje Josef Příhoda gólové momenty zápasu stylem, jako by dopravit míč do soupeři brány bylo vlastně to nejjednodušší z celého utkání. Pravdou však zůstává, že prvnímu gólu předcházel vynikající centr z kopačky Lukáše Adama. „Výborně kopnutý centr. Jenom jsem se rozběhl, takže jsem získal před bekama náskok,“ nezapomene dvacetiletý středopolař připsat jistý podíl na gólu svému spoluhráči. Také druhý gól vypadá z Josefova popisu velice jednoduše: „Při druhém gólu získal Petr Martínků odražený balón, posunul míč pod sebe na Ondru Kosobuda, který vystřelil. Tu střelu se mi podařilo zablokovat a jelikož jsem stál zády k bráně, snažil jsem se tam míč prostě dokopnout.“ Ono dokopnutí bylo velice efektivní a především efektní. Gólmana Koláře totiž Josef Příhoda překonal populární patičkou.

Již při pohledu na soupisku bylo patrné, že rezerva nastoupí proti Buldokům v nezvyklém herním rozestavení 3-5-2. „Změna systému pro nás byla hodně překvapivá. Ještě před zápasem jsme se totiž rozcvičovali na systém 4-4-2 pouze s případnými přesuny do 3-5-2. Trenér ale zvolil super taktiku a vyšlo to,“ vyzdvihne střelec dvou sobotních gólů při vzpomínce na volbu herního systému trenéra Karla Musila. „Trenér Musil zvolil rozestavení určitě vzhledem k soupeři. Vary hrají vždycky 3-5-2 a mají hodně zhuštěný střed hřiště a tomu jsme chtěli zabránit,“ vysvětluje Josef jednu z příčin změny herního rozestavení.

Vzhledem k výsledkům posledních kol má vítězství nad týmem z lázeňského města cenu zlata. „Vítězství nám určitě hodně pomůže. Sice se nám povedlo už utkání v Náchodě, ale trochu nás srazila ta neproměněná penalta. Následně jsme dostali výprask v Ovčárech, kdy jsme totálně nezvládli první poločas. Ve druhém poločase už to bylo v Ovčárech lepší a dneska jsme na to dokázali navázat,“ vrátí se ještě k zápasům posledních týdnů záložník, jehož fotbalovým vzorem je Tomáš Rosický. „Teď už snad půjde naše hra jenom nahoru,“ pronese Josef Příhoda na úplný závěr rozhovoru přání snad všech hráčů B-týmu.

Mimo jiné jako vítězství taktiky – také takto by se dalo charakterizovat vítězství Béčka nad Karlovými Vary. „Důležité vítězství a důležité tři body. Jenom škoda toho nevydařeného závěru. Snažili jsme se změnit rozestavení. Vary hrají systémem 3-5-2 a především jsme nechtěli, aby nás přehrávali ve středu hřiště. Také jsme chtěli těžit ze standartních situací a to se nám podařilo. Závěr zápasu jsme mohli zvládnout o něco lépe,“ zhodnotil trenér Karel Musil právě skončené utkání. „Psychicky je dnešní vítězství pro nás velice důležité. Některé fotbalové situace bychom ale měli zvládat daleko lépe,“ najde oblíbený kouč i přes výhru na hře svých svěřenců několik chyb.

Změna herního rozestavení přinesla své ovoce. Jak ale Karel Musil prozrazuje, změnu systému si vyžádalo více aspektů: „Ke změně systému jsem se rozhodl na poslední chvíli. Přinutila mě k tomu situace ohledně nedostatku hráčů a také jsme se samozřejmě tímto systémem chtěli proti soupeři lépe prosadit.“ Pochvalu si podle svého trenéra zaslouží hráči především za adaptabilitu s jakou přijali nenadálou změnu rozestavení: „Kluci jsou samozřejmě na změnu herního systému připraveni. I z mého pohledu jsme to dneska zvládli velice dobře.“