Pokud by se ve fotbale počítali pouze výkony a výsledky druhých poločasů, patřili by fotbalisté Dynama České Budějovice k nejlepším týmům ligy. Již páté utkání v řadě odehráli Jihočeši jako den a noc. Jako již tradičně po nepovedené první půli svěřenci Pavla Tobiáše zabrali a tentokrát to málem odnesla pražská Slavia, která jen se štěstím ubránila výsledek 2:2. "Mohli jsme vyhrát, ale to by bylo pro Slavii asi hodně kruté," řekl mimo jiné po zápase spokojený kouč Dynama.

Jihočeši začali nedělní televizní utkání tradičně. Od úvodních minut přenechali iniciativu úřadujícímu mistru z Edenu, čehož sešívaní do konce poločasu dvakrát využili. "Slavie začala výborně, v úvodu utkání měla šance, které jsme sice ubránili, ale poté jsme dostali nešťastný vlastní gól. Po tom gólu jsme šli do mrtva a bál jsem se, abychom nedostali i třetí branku," přiznal prožitek těžkých chvil Tobiáš. Po vlastním gólu Riegela totiž hosté bleskově přidali druhý gól Belaidem a s Jihočechy to vypadalo velmi zle. "I za stavu 0:2 to bylo víceméně na ručník, Slavie nás přehrávala, byla neustále v pohybu a my jsme nestíhali," uznal kvalit soupeře budějovický trenér.

Po poločasovém oddychu mohli fanoušci jen doufat, že se fotbalisté zvednou a podaří se jim zápas alespoň zdramatizovat. Jako živou vodou polití Jihočeši začali ve druhé půli dominovat a po rychlém vyrovnání sahali dokonce po třech bodech. "Druhý poločas jsme odehráli excelentně, bylo to nahoru dolů, hráli jsme odvážně a hodně to také oživili střídající hráči. Právě díky nim jsme to utkání otočili stejně jako se Žižkovem," pochválil kouč především Hudsona a Stráského.

Druhý poločas skutečně patřil hlavně Dynamu. I sešívaní se sice dostali do dobrých šancí, ale jako vedoucí tým tabulky za domácími výrazně zaostávali. "Celkově naše hra ve druhém poločase měla daleko vyšší parametry. S výsledkem jsem spokojen, i když jsme nakonec mohli i vyhrát. To by bylo pro Slavii asi hodně kruté," dodal Tobiáš s úsměvem při vzpomínce na Šímovu tyč z 85. minuty hry.

Kouč Dynama poté krátce promluvil o střídajících hráčích, kteří se velkou měrou podíleli na konečném výsledku 2:2. Právě Hudson a Stráský podávají v posledních kolech dobré výkony a množí se hlasy, že by měli dostat šanci v základní sestavě. "To je vždy věcí určité strategie hry. Hráči si o své místo v sestavě řekli, například Hudson nastoupil v základu v Brně, ale naše hra tam nevyzněla tak, jak by měla vyznít. Ten hráč pro nás bývá daleko platnější, když přichází na hřiště do rozhozené hry," podotkl Tobiáš, který také naznačil, jak vlastně skládá základní jedenáctku: "Snažíme se do základní sestavy stavět hráče, kteří jsou nejlepší a v průběhu hry pak nastupují ti, kteří dokáží hru oživit."

Trenér Dynama udělal v základní sestavě před utkáním se Slávií dvě změny a jedna z nich byla vynucená, když místo zraněného Hunala nastoupil na pozici stopera Michael Žižka. "Tomáš má poraněné koleno, ale doufám, že se nám ho podaří dát co nejrychleji dohromady. Právě Tomáš nám dnes výrazným způsobem chyběl, protože jsem přesvědčen, že s ním v sestavě bychom ten poločas 2:0 neprohráli," dodal na závěr Pavel Tobiáš.


Zatímco kouč Dynama mohl být s předvedenou hrou a výsledkem spokojen, trenér Slavie Praha Karal Jarolím měl ke spokojenosti velmi daleko. "Vzhledem k průběhu zápasu se mi utkání nehodnotí dobře. Průběh prvního poločasu jsme přitom měli pod kontrolou, i když jsme se do vedení dostali šťastným gólem. Pak jsme tam měli i další stoprocentní šance, ze kterých jsme se měli prosadit," všiml si kouč sešívaných, který o poločase své svěřence nabádal, aby zbytek zápasu nepodcenili. "Za stavu 2:0 se to pro nás vyvíjelo dobře a na začátku druhé půle jsme si uvědomovali, že mají Budějovice velmi dobré standardky a že minulý týden dokázali otočit zápas se Žižkovem. Po jedné ze standardek jsme míč špatně odvrátili na hranici vápna a umožnili jsme Budějovicím snížit skóre a dostat je do hry," označil Jarolím vlastní gól Necida za klíč k úspěchu Jihočechů.

Celkově hra Slavie ve druhém poločase nebyla hodna nejlepšího týmu Gambrinus ligy. "Ve druhém poločase jsme některé situace na naší půlce řešili hodně lehkovážně a s tím jsem nebyl spokojen. Tím jsme pomalinku Budějovice pouštěli do hry a do situací, který pak byly před naší brankou hodně nebezpečné," uvědomoval si po skončení zápasu trenér Jarolím. Na své svěřence se kouč Slavie zlobil také po druhé inkasované brance. "Co se týká druhého gólu, tak tam vlastně Stráský hlavičkoval úplně sám a nikdo s ním v souboji nebyl," krčil rameny. "Dá se říci, že ty dvě gólové situace jsme nezvládli a domácí mohli přidat i třetí gól, kdy míč skončil na naší tyči. To by to tady pak skončilo úplně stejně jako minulý týden s Viktorkou," připomněl slávistický trenér minulý zápas Dynama proti jinému pražskému celku.