Další z báječných fotbalových večerů mají za sebou fotbalisté Dynama České Budějovice. Outsider letošního ročníku Gambrinus ligy po příchodu trenéra Pavla Tobiáše výrazně pookřál a dobrou formu posledních zápasů odnesla málem i pražská Slavie, úřadující mistr a první tým tabulky. Ústřední postavou nedělního utkání byl záložník Petr Šíma, který se výraznou měrou podílel na obou gólech Dynama a pět minut před koncem navíc parádní ranou nastřelil tyč hostující brány!

Pětadvacetiletý středopolař prožívá dobré časy. Po svém příchodu na přelomu roku 2007 a 2008 se zabydlel na levém kraji záložní formace a v posledních týdnech stejně jako zbytek mužstva podává velmi dobré výkony. V 72. minutě hry se navíc radoval z gólu na 1:2 a jeho radost nekazil ani fakt, že branka byla nakonec označena jako vlastní. "Zahrávali jsme standardní situaci, byl tam odražený balon a já zkusil vystřelit rovnou na bránu. Tu střelu pak někdo ještě tečoval a Vaniak nestačil zareagovat," popisoval Šíma gólový moment.

Plzeňský odchovanec následně o šest minut později vypracoval gól pro Tomáše Stráského a sám mohl pět minut před koncem dokonat obrat, když ranou zpoza vápna nastřelil tyč Vaniakovy brány. "Ta střela v závěru byla podobná jako u toho gólu. Taky jsem to zkusil bez přípravy a tentokrát to nikdo netečoval a skončilo to na tyči," vzpomínal Šíma na jeden z mnoha svých  světlých okamžiků.

Ještě v prvním poločase předvedl něco pro oko fanouška, kdy jako nic nasadil Mateji Krajčíkovi pověstné "housličky", což ho v daný moment velmi pobavilo. "První poločas jsme ale prohráli 0:2, takže nám to moc nepomohlo," prohodil budějovický záložník při poločasovém rozhovoru do kamery České televize.

Právě po změně stran měl fotbalista, který v konečném účtování dostal například od deníku Sport vysokou známku 8, úsměvů k radosti daleko více. Jihočeši již poněkolikáté dokázali, že druhé poločasy jim jdou rozhodně lépe než ty první. "Už se to pro nás stává pomalu tradicí. První poločas prospíme, hrajeme špatně a dostaneme třeba i nějaký gól. Ve druhém poločase pak dáme kontaktní gól a otáčíme to. Sice se nám to teď daří, ale někdy by to chtělo taky zvládnout první poločas," pokračoval dále Šíma. Stejně jako většina fanoušků Dynama by si také rád jednou užil pohodovější utkání. "Jednou bychom si rádi užili zápas, že povedeme my a soupeř by musel otevřít hru," naoko se mračící fotbalista.

Sám trenér Pavel Tobiáš přiznal, že při poločasovém stavu 0:2 ani nedoufal, že by jeho svěřenci dokázali vývoj zápasu zvrátit. Cílem bylo odehrát zbytek zápasu se ctí a především ve druhé půli zlepšit do té doby matný výkon. "Trenér nám to říkal, že by Slavii mohly docházet síly a s tím jsme také počítali. Myslím si, že oni nás ale spíše podcenili. Stav 2:0 je velmi zrádný. Stačí jeden kontaktní gól a vše může být hned jinak," upozornil na známou pravdu Šíma.

Vývoj zápasu měl opět velmi dramatickou zápletku a i když utkání skončilo 2:2, opouštěli fanoušci i hráči stadion ve velké euforii. "Kdyby nám někdo před zápasem řekl, že získáme bod proti Slavii, tak bychom ho brali všema deseti. Je ale pravda, že na konci jsme měli trochu smůly. Klidně se to mohlo otočit k nám a mohli jsme získat tři body. Celkově ale můžeme být dnes spokojeni," dodal nejlepší hráč nedělního utkání.