Reprezentační pauza je u konce a o víkendu se opět naplno roztočí kola FORTUNA:LIGY. Fotbalisté Dynama před přestávkou doma udolali pražskou Behemku a s cílem bodovat jednou také do Olomouce. „Věřím, že podáme dobrý výkon a nějaký bod si odvezeme. To by v naší situaci bylo velice cenné," říká budějovický trenér David Horejš.

Reprezentační pauzu vyplnili Jihočeši náročnými tréninky a také přípravným zápasem proti Viktorii Žižkov. Od pondělí se již naplno chystají na venkovní zápas s Olomouci. „Víme, že nás čeká těžký soupeř, Olomouc je v domácím prostředí velice silná, hodně fotbalová. Nebezpečných hráčů dopředu je tam víc - Pilař, Plšek, Falta. To jsou fotbalisti, kteří mají v lize něco odkopáno. Olomouc týmově působí velice dobře, ale každý soupeř je k poražení," říká trenér Dynama David Horejš.

Hru svého sobotního soupeře Jihočeši samozřejmě pečlivě sledovali. „Věříme, že jsme schopni v Olomoci uspět. Připravovali jsme se na to, co by na domácí mohlo platit. Viděli jsme je se Slováckem a Opavou a právě přes to, co hrálo Slovácko, vede asi cesta k úspěchu. Věřím, že podáme dobrý výkon a nějaký bod si odvezeme. To by v naší situaci bylo velice cenné. Věřím, že navážeme na zápas s Bohemkou, který byl docela slušný," pokračuje trenér budějovického týmu.

Přestože z venkovních zápasů fotbalisté Dynama body zatím kromě souboje na Slovácku nevozí, přesto budou chtít i v Olomouci pokračovat v aktivním pojetí své hry. „I ty venkovní zápasy jsme nehráli úplně špatně, ale dojeli jsme tam na hloupé věci. Zaměřovali jsme se na to v té přestávce, věřím, že se nám to podaří odstranit už v sobotu," dodal David Horejš.

Jihočeši odjeli v pátek odpoledne do Olomouce prakticky kompletní. Chybí pouze dlouhodobě zraněný Michael Rabušic a vykartovaný Petr Javorek. Spolu s týmem vyrazil také brankář Jaroslav Drobný, který právě v pátek slaví čtyřicáté narozeniny. „Jsem rád, že je s námi. O tom, zda ho do zápasu postavíme, se musíme ještě rozhodnout. Uvidíme až v sobotu," řekl na úplný závěr lodivod Dynama.