Většího specialistu na Olomouc, sobotního soupeře českobudějovického Dynama, byste v kádru Jihočechů hledali těžko. Stoper Roman Polom ještě sezonu začínal jako hráč mužstva z Hané. Teď už ale patří Dynamu. Po vleklém zranění se dává dohromady a brzy už by měl být trenérům k dispozici i pro zařazení do sestavy prvoligového mužstva.

V sobotu čeká Dynamo utkání v Olomouci. Jak vidíte její výsledky v letošní sezoně?
Jsou osmí a mají sedmnáct bodů, takže si myslím, že s výsledky a počtem bodů mohou být spokojení. Vždycky se říká, že mohli mít bodů víc, ale po tom startu, kdy měli těžký los, to berou určitě pozitivně.

Naplňují tím předsezonní ambice?
První sezona v lize pod trenérem Jílkem se Olomouci velmi povedla, a proto byly i očekávání před minulou sezonou veliké. Jenže se je nepodařilo naplnit. Sezona úspěšná nebyla. I proto bylo letos největší přání Olomouce dobře odstartovat, aby se tým nedostal do problémů a boje o záchranu. To se jim podařilo.

Doma ještě celek z Hané přemožitele nenašel. Proč je na Andrově stadionu tak silný?
Musím se vrátit k těm sezonám předtím. Hlavně k té úspěšné. Co jsem tehdy přišel, tak Olomouc v sezoně neprohrála ani jednou. To týmu určitě dodalo sebevědomí. Hráči ví, že uhrát domácí utkání je základ. Mají v hlavách, že doma jim to jde a staví na tom.

Před sezonou přišel trenér Látal. V čem to byla změna?
Myslím si, že se hra o dost zjednodušila. V minulých sezonách hrála Olomouc tak, že hodně držela balon. Začínala odzadu a postupně s ním chtěla přejít až k brance soupeře. Trenér Látal tohle úplně nevyžadoval. Naopak chce hrát více v horní části hřiště, aby se tým nedostával pod tlak a neměl zbytečné ztráty a inkasované branky.

V čem tkví hlavní síla Hanáků?
Mají dva velmi dobré stopery. Sedli si spolu a hrají dobře. A pak jsou klasickými tahouny hráči jako Falta, Plšek, Houska nebo Zahradníček a Texl. Je tam silný ročník 93. Hodně si rozumí na hřišti i mimo něj. Jsou dobrá parta, která je naladěná na stejné vlně.

Nejlepším střelcem týmu je Jakub Plšek. Dal už šest gólů. Jak ho pohlídat?
Dávat si na něj pozor a nedat mu ani kousek prostoru. Má dobrý výběr místa ve vápně. Takový ten vrozený, který se nenaučíte. Člověk musí koukat hodně kolem sebe a v šestnáctce ho mít pohlídaného osobně.