Povedený úvod sezony. Trenér David Horejš mohl být s prvním zápasem nového ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY spokojený. Jeho tým dokázal v domácím prostředí přetlačit Třinec a nakonec získal tři body za výhru 3:1. „Vítězství se nerodilo proti silnému soupeři lehce, tří bodů si ale nesmírně vážíme," řekl mimo jiné po zápase budějovický kouč.

Trenér Dynama David Horejš zářil po zápase s Třincem spokojeností. Jeho tým úvodní zápas sezony herně i výsledkově zvládl a do tabulky si připsal tři body za vítězství 3:1. „Čekal nás mimořádně nepříjemný soupeř. Jeho kádr zůstal prakticky stejný, naopak ještě posílil. Věděli jsme, že musíme hrát kombinačně, dělat rychlý přechod do otevřené obrany. Připravovali jsme se na to, že nás bude zlobit vysoký útočník Dedič, což se i potvrdilo. Dočkali jsme se vedení, ale soupeř zaslouženě vyrovnal. Měli jsme tam slabší pasáž. Dneska strhli vítězství na naši stranu střídající hráči. Ať už to byl Táborský, Havelka nebo Šplíchal. Šli si za tím, oživili naši hru a nakonec to celé rozhodli. Celkově jsem moc rád, že jsme sezonu takto odstartovali," začal své hodnocení budějovický trenér.

Třinec nasbíral v loňské sezoně o tři body více než Dynamo a v tabulce skončil na pátém místě (tedy jednu příčku před budějovickým týmem). Proto bylo jasné, že bude na úvod sezony k vidění vyrovnaný zápas. Hosté své kvality přesvědčili a především nepříliš obvyklé složení defenzivy dělalo Dynamu problémy. „My jsme věděli, že jejich tříobráncový systém, kdy zatahují halfbeky do té pětičlenné obrany, je velmi těžké překonat. Věděli jsme, že vzduchem to nepůjde, protože Třinec má v defenzivě výškovou převahu, a tak jsme se snažili hrát rychlými kombinacemi. Soupeř byl výborně organizovaný, hrál v bloku a my jsme se tam těžko prosazovali. Utkání to bylo nesmírně těžké, o to více nás těší tři získané body," uznal Horejš sílu soupeře.

Jihočeši se sice v úvodu druhého poločasu dostali do vedení, avšak soupeř dokázal poměrně rychle srovnat krok a měl i další šance. Dynamu tentokrát ale výrazně pomohli hráči z lavičky. „Střídání se nám tentokrát povedlo. Filip Havelka vnesl do naší hry klid ve chvíli, kdy jsme potřebovali být za stavu 1:1 lepší na balonu. Sice je to mladý kluk, ale má už zkušenosti z první ligy. Jeho kvality se potvrdili, opravdu se naše hra zklidnila, Filip hodně protáčel hru a měl i výbornou rozehrávku. Další dva střídající hráči dali gól, takže se jen potvrdilo, že máme velkou kvalitu i na lavičce a že žádný hráč ze základní sestavy nemá své místo úplně jisté," podotkl budějovický kouč.

Vítězný gól zaznamenal zkušený Ivo Táborský, gólovou pojistku pak v nastavení přidal mladík Martin Šplíchal, který tak má úctyhodnou bilanci v A-týmu. Loni odehrál ve druhé lize jedinou minutu v zápase proti Sokolovu, nyní naskočil v 79. minutě ke svému druhého zápasu za A-tým a hned z toho byl gól na 3:1. „Martin měl hru oživit a měl dát gól. To se mu perfektně povedlo (s úsměvem). On je sice teprve ročník 2000, už v přípravě ale ukázal, že si místo v kádru zaslouží. V zápasech, které odehrál v přípravě, patřil k lepším hráčům. Přestože je tedy dorostenec, nebáli jsme ho tam dát za nerozhodného stavu a věřili jsme, že s výsledkem může něco udělat. Těch deset minut, na kterých tam přišel, zvládl perfektně. Musí ale samozřejmě na sobě dál pracovat, klub v něm má obrovský potenciál," dodal trenér na adresu mladého budějovického reprezentanta.

Důležitým článek vyhraného zápasu byl také brankář Zdeněk Křížek, který v prvním poločase za nerozhodného stavu svůj tým několikrát podržel „O Zdeňkovi se není třeba bavit. Já vždy říkám, že gólmany máme výborné, a to se dnes potvrdilo. Kříža tam měl několik situací, kdy nás musel podržet, a to také udělal. Od toho v bráně je a jsem moc rád, že i on svým výrazným dílem dnes přispěl k vítězství," řekl závěrem trenér Dynama David Horejš.