Dostal prostor na to, aby naplno ukázal, co v něm vězí. Na hřišti strávil něco přes deset minut a měl velký podíl na tom, že si Dynamo odneslo z prvního utkání všechny tři body. Velký talent budějovického fotbalu Martin Šplíchal se proti Třinci blýskl krásnou brankou a výrazně tak podpořil první ligovou výhru.

Z prvního kola máte tři body a navíc jste si přispal premiérovou branku v soutěžním utkání. Panuje velká spokojenost?
Rozhodně, vůbec jsem to nečekal. Už jsem měl radost jen z toho, že jsem mohl zasáhnout do hry. Vstřelená branka byla třešničkou na dortu.

Gólová situace vám vyšla tak, jak jste si představoval?
Zasekávačka mi vyšla podle představ. Podíval jsem se a zjistil jsem, že už jsem blízko u brankáře. Zkusil jsem vystřelit, ale vůbec jsem nemířil. Bylo štěstí, že jsem to trefil mezi nohy.

Hlídal jste si před gólovou situací ofsajdovou linii?
Nijak extra jsem nekoukal. Zdálo se mi, že obránce stojí na stejné úrovni jako já, ale to bylo tak všechno.

Jaké pokyny jste dostal od trenérů, než jste přišel na hřiště?
Ať dám gól. (smích) Jsem rád, že jsem to splnil. Byl jsem čerstvý, obrana už byla dost unavená, tak jsem toho chtěl využít. Měl jsem výhodu.

Prokázal Třinec, že bude patřit k černým koňům soutěže?
Trenér nás připravoval na jejich systém s pěti obránci. Bylo těžké přes ně přecházet, otevřeli to až v samém závěru, kdy museli vyrovnat.

Nejvíce jste toho odehrál na hrotu, ale v A-týmu jste nejčastěji nasazován na pravé křídlo. Už jste si na novou pozici stačil zvyknout?
Už od přípravy v zimě, kdy jsem hrál poprvé, jsem nastupoval na pravém záložníkovi. Už si začínám postupně zvykat.

Plníte si sen tím, že můžete nastupovat za dospělý tým Dynama?
Určitě, je to skvělé. Vážím si každé minuty na hřišti. Kluci v kabině mi se vším pomáhají, cením si toho. Je nás v týmu dost mladších kluků, takže je to o to lepší.

Radost hráčů Dynama