Před vlastními diváky si odbyl premiéru. Vítězství se ale nedočkal, přestože jeho svěřenci k němu měli několikrát nakročeno. Trenér Jan Kmoch musel během zápasu s Bohemians Praha měnit své taktické plány. „O střídáních jsem měl úplně jiné představy. Chtěli jsme samozřejmě více posílit ofenzivní fázi, ale reagováním na zdravotní problémy hráčů to příliš nešlo,“ uvedl na tiskové konferenci kouč Jihočechů.

Ze hry musel stáhnout špílmachra Benáta se stoperem Hunalem. „U obou se jednalo o vynucené střídání. Hunal má zdravotní potíže a Petr Benát se celý týden také léčil,“ řekl JAN KMOCH. „Odchodem Benáta se nám ve středu hřiště vytratila tvůrčí práce a jeho pozice lídra. Hunal je zase vzadu jistotou. O to jsme bohužel trochu přišli,“ litoval.

„Peroutku jsme pak nahradili pravým záložníkem Mezlíkem, kde jsme tak chtěli posílit ofenzivu. Původně jsem do hry chtěl nasadit také Jasanského. Toho jsem v sobotu poslal záměrně hrát za béčko, aby se co nejvíce seznámil s dospělým fotbalem. Připravoval jsem si ho tak pro zápas s Bohemkou, ale nakonec se kvůli těm jiným střídáním na hřiště nedostal.“

Holohlavý stratég Dynama měl po zápase smíšené pocity. „Z hlediska výsledku jsem absolutně nespokojený. Z pohledu předvedené hry a nasazení tam spokojenost je. Protože oproti utkání v Teplicích jsme se zvedli o sto procent, naše hra měla nějakou formu a řád. Dobře jsme kombinovali, vypracovali si spoustu, dá se říct, šancí a standardních situací z obou stran hřiště,…“

Diváci se zvedali ze sedadel

Jenže řečeno otřepaně, něco tomu chybělo. Míč do sítě Jihočeši zkrátka neprotlačili. „Koncovka nás trápí,“ přiznal Kmoch. „Každé mužstvo a všichni trenéři na tom pracují. Ale ono je to i o šikovnosti hráčů, protože jsou věci, které je nenaučíte. Jako třeba naběhnout si ve správný čas tam, kam se míč může odrazit,“ podotkl českobudějovický kouč.

„Je ale plusové, že šance jsme měli. Příště je třeba už proměníme,“ zahleděl se toužebně k příštímu utkání v Příbrami Jan Kmoch. Nejvíce spokojen asi mohl být s úvodními desetiminutovkami, kdy Jihočeši hostům zle zatápěli. Rychlé a pohledné akce dokázali ocenit i diváci na E.ON Stadionu. „Moc mě potěšilo, že jsme diváky občas zvedli ze sedadel. Z tribun jsem slyšel potlesk, což je pro mě malou náplastí.“

Měli jsme štěstí. Bodu si hodně vážíme, řekl Luboš Urban

S bezbrankovou remízou byl zřejmě více spokojenější hostující kouč. „Je to pro nás povzbuzující a motivující výsledek do další práce,“ potvrdil LUBOŠ URBAN. „Jedná se o historiky první bod našeho klubu v první lize,“ připomněl lodivod prvoligového nováčka. „Toho si hodně vážím.“

„Utkání to nebylo jednoduché. Oba týmy v prvním kole prohrála a nyní tak potřebovala bodovat. My jsme do Budějovic přijeli neprohrát, což se nakonec splnilo,“ odtajnil předzápasový cíl Bohemians Praha jejich kouč.

„Bylo vidět, že domácí nás v prvním poločase přehrávali kombinací. Hlavně byli silní na obou stranách. Strašně nás zlobil Hudson, na jehož straně jsme nestíhali. Proto jsem poměrně brzy sáhl ke střídání Diarry, který sice směrem dopředu je dobrý, ale v defenzivě už to je horší,“ podotkl Luboš Urban.

Mocně si musel oddychnout, když v několika šancích Dynamo netrefilo ani prázdnou branku. Jeho svěřenci pak přežili i Hudsonem ve druhém poločase nastřelené břevno. „Měli jsme štěstí,“ uznal muž, který se svým týmem během tří sezon postoupil z ČFL až do elitní české soutěže.

„Ve druhém poločase jsme se už zlepšili a domácí v podstatě hrozili už pouze ze standardních situací. My jsme ale při nich byli dobře organizovaní a nepropadl nám při nich balon, jako třeba v minulém zápase. Co jsme neodvrátili, tak pochytal brankáře Beláň,“ vyzdvihl výkon svého muže mezi třemi tyčemi kouč Luboš Urban.