První zápas trenéra Pavla Tobiáše před domácím publikem dopadl dobře. Jihočeši uhráli proti silné Mladé Boleslavi bod za remízu 1:1 a především předvedená hra byla před dalšími boji určitě velkým příslibem. "Bylo to přesně takové utkání, jak jsme si ho představovali, protože Boleslav má skutečně obrovskou kvalitu. My jsme nasadili naše zbraně, které jsme uplatnili ve Zlíně, to je bojovnost, houževnatost, osobní odvahu v nějakém brejku a důsledné bránění," hodnotil utkání staronový kouč Jihočechů.

Fotbalisté Dynama naplnili slova svého trenéra a hned od úvodních se do svého soupeře zakousli a bojovali o každý míč. "Scénář zápasu, který jsem měl před zápasem já, byl sice jiný, protože jsme inkasovali po standardní situaci, kterou jsme nedůsledně bránili. Pokud by skončil poločas 0:0, tak jsem věřil tomu, že ty tři body získáme," pokračoval rezolutně Tobiáš, kterého inkasovaná branka po rohovém kopu hodně mrzela: "Bráníme kombinovaně a hráč měl být obsazený. Byla to hrubá chyba."

První poločas se sice dohrál za stavu 0:1, ale hned po deseti minutách druhé půle bylo srovnáno a domácím rázem narostla křídla. "Nakonec jsme sahali i po třech bodech, protože to naše vyrovnání přišlo skutečně hodně brzy a měli jsme pak několik velmi vydařených brejků, které zaváněly gólem. Bylo tam hned několik situací, kdy míč poskakoval pokutovým územím a při větším důrazu a štěstí mohl do soupeřovy brány zapadnout. Já bod s tímto soupeřem ale beru, Boleslav je výborná a bude beze sporu hrát o špičku tabulky," pokračoval zkušený budějovický kouč. Velkým přínosem také je, že po nepovedeném startu do sezony se Jihočechům výrazně zlepšila defenziva. "Určitě je dobré, že jsme ve dvou zápasech s těžkými soupeři ve Zlíně a teď s Boleslaví po předchozím skóre 1:11 inkasovali pouze jeden gól," přikyvoval uznale Tobiáš.

Dvě tisícovky nejvěrnějších diváků musely být s herním projevem Dynama skutečně spokojeny. V průběhu druhé půle se sice z tribun ozývaly výkřiky, aby trenér střídal, to ale budějovický kouč přešel s úsměvem. "Máte pravdu, moc jsem je neposlech," začal Tobiáš a jedním dechem pak dodal: "Když se střídá, tak se střídá proto, aby se tomu mužstvu pomohlo. Já myslím, že právě ve druhém poločase jsme hráli dobře a ač toho měli někteří hráči již plné zuby, jen málokterý trenér by osm minut před koncem střídal třeba pravého obránce pokud by to nebylo absolutně bezpodmínečně nutné." O tom, že chce trenér Dynama spoléhat především na mladé budějovické odchovance svědčí také fakt, že hned pětici hráčů z lavičky náhradníků nebylo ještě ani třiadvacet let a nejstarším hráčem čekající na možnost zahrát si byl pětadvacetiletý Jiří Peroutka. "Pro nás je první střídající hráč Hudson, který ale nebyl zcela před zápasem fit. My to nechtěli nijak medializovat, ale on prostě nebyl kvůli poraněnému kotníku maximálně připraven nastoupit do zápasu. Proto jsme byli moc rádi, že jsme ho v tomto zápase šetřili. Jinak jsme měli na lavičce samé naše mladé odchovance a těžko je mohu vyslat všechny brzy do hry, aby tomu našemu výkonu nějak pomohli, když to mužstvo šlapalo dobře," vysvětloval Tobiáš svá střídání.

Samotný zápas s Boleslaví hodnotil velmi pozitivně a věřil, že se herní kvalita týmu přenese do dalších zápasů. "Pokud budeme pracovat tak, jako dnes nebo minule ve Zlíně, tak se naše kvalita bude stále zvyšovat a my si ty svoje body uhrajeme. Fotbalový bůh nám za naše dobré výkony příště pak třeba přidělí více bodů. Upřímně pochybuji, že sem přijede více takových týmu, jako Boleslav," vysekl Tobiáš kompliment fotbalistům středočeského týmu.


Trenér Mladé Boleslavi Pavel Hapal, jenž v letech nedávných nastupoval v Dynamu dokonce jako fotbalista měl o průběhu zápasu jiné představy. "Do Budějovic jsme přijeli s tím, že jsme chtěli získat všechny tři body, což se nám dařilo naplňovat v první půli, kdy jsme podle mého názoru utkání dominovali. Nicméně v prvním poločase jsme byli o hodně lepší, ale velmi nepřesní," hodnotil Hapal výkon svých svěřenců, u kterých postrádal kvalitnější kombinace a finální přihrávka. "Soupeř to vycítil a tím, že ve druhé půli velmi rychle vyrovnal, tak ta hra se překlonila na jejich stranu. My jsme pokračovali v těch nepřesnostech a nebyli jsme schopní vytvořit si nějakou gólovou příležitost, abychom utkání zlomili na naší stranu. Před zápasem jsme sice chtěli tři body, ale po zlepšeném výkonu domácích, kterým šlo dnes o hodně, jsme na výhru pomýšlet nemohli," řekl dále mladoboleslavský trenér.

Velké emoce na tribunách vyvolával v průběhu prvního poločasu reprezentant Jan Rajnoch, který několikrát diskutoval s koučem Fraňkem. Trenér hostů to ale bral s velkým klidem. "Nemyslím si, že by byl nějaký nekoncentrovaný. Je sice pravda, že asi neodehrál tolik, na co jsme od něj zvyklí, ale svůj přínos pro mužstvo měl i v dnešním utkání," podotkl Hapal.

Před výkopem zápasu se také hodně mluvilo o prachatickém odchovanci Luboši Peckovi, jemuž se proti Dynamu vždy dařilo. "Máme čtyři velice kvalitní útočníky, který jsme dnes do zápasu všechny poslali. O Luboši Peckovi jsme uvažovali, že bychom ho dali i do základu, ale nakonec jsme se rozhodli pro dvojici Řezníček - Papadopulos, která byla úspěšná v předešlých zápasech, kdy jsme pravidelně bodovali," vysvětlil Hapal, proč poslal Pecku až na hřiště až na poslední minuty zápasu..