Fanoušci Dynama, kteří v neděli vpodvečer navštívili zápas jihočeského celku s Mladou Boleslaví určitě nelitovali. K vidění byl fotbal dobrých ligových parametrů, fotbalisté budějovického klubu dokázali favorizovaný celek hodně potrápit a po zásluze vybojovali bod za remízu 1:1. U všeho podstatného byl Petr Benát, který se lví měrou podílel na vyrovnávací brance. "Měli jsme tam i nějaké další šance a je trochu škoda, že jsme nedali druhý gól. Chtěli jsme sice tři body, ale ta remíza je asi spravedlivá," řekl po zápase osmadvacetiletý středopolař.

Zápas proti Mladé Boleslavi se přitom nevyvíjel zrovna ideálně. Jihočeši sice vstoupili do utkání aktivně, jenže po půl hodině hry inkasovali gól na 0:1, čímž se dostali pod tlak. "Po inkasovaném gólu jsme si o poločase řekli v kabině, že se nepoložíme. Naopak, že nás to ještě více nabudí a budeme hrát pořád aktivně. To se také povedlo," přikyvoval fotbalista, jenž se v 57. minutě postaral o vyrovnání. Jeho gólové přihrávce boleslavskému Kalinovi, jenž si vstřelil vlastní branku, přitom předcházela naprosto totožná situace, která ale gólem neskončila. "Ten první centr jsem směroval na Sváťu (Jan Svátka, pozn. autora), který na to ale bohužel nedosáhl. Ten druhý centr byl podobný a aspoň, že si to tam dal takhle ten obránce," dodal s úsměvem Benát.

Již před zápasem trenér Jihočechů Pavel Tobiáš předesílal, že zápas s Mladou Boleslaví bude velmi obtížný, protože Středočeši disponují velmi kvalitní záložní řadou. Tato jeho slova se pak v průběhu utkání beze zbytku potvrdila. "Věděli jsme, že mají velmi technické hráče, a proto jsme do zápasu vstoupili se dvěma defenzivními štíty. Cílem bylo dostávat se do vápna co krajích, odkud jsme měli zkoušet centrovat," poodhalil předzápasové taktické plány Benát. Velkou devizou Jihočechů byla především velká bojovnost a nasazení. "Hráli jsme fyzicky hodně náročný fotbal a stálo nás to hodně sil," přiznal také budějovický fotbalista.

Oproti úvodním zápasům sezony je na hře Dynama znát výrazný vzestup, čehož si pochopitelně museli všimnout i sami hráči. "Musíme poctivě pracovat a musíme se odrazit od nějakého výsledku. Myslím, že už ve Zlíně tam bylo z naší strany zlepšení. Byla tam bojovnost, nasazení a bez toho se prostě liga hrát nedá. Pokud budeme takhle pokračovat, tak nám to tam začne padat a určitě se zvedneme," pokračoval Benát, jenž byl na pravé straně zálohy asi nejaktivnějším hráčem mužstva.

Velký vliv na vzestup týmu má podle Petra Benáta také přítomnost Pavla Tobiáše, který dokázal hráčům rozproudit krev v žilách. "Trenér přinesl do kabiny určité nabuzení a sebevědomí. Jako vždy to pro nás byl takový nový impulz, což bylo znát už ve Zlíně. Pokud budeme hrát s velkým nasazením a budeme bojovat, tak ty výsledky určitě přijdou. My teď pojedeme do Plzně, kde nemáme co ztratit a můžeme jenom získat," připomněl středopolař blížící se sobotní zápas na západě Čech. Fotbalisté z jihočeské metropole by nemuseli být proti plzeňské Viktorii bez šancí. Pod vedením kouče Tobiáše odehráli zatím čtyři zápasy, ve kterých pouze dvakrát inkasovali. "V posledních čtrnácti dnech jsme se zaměřili také na defenzivu. Ta tady v Budějovicích byla vždycky dobrá a věřím, že když góly dostávat nebudeme, tak vždy nějaký dáme," věří Benát v probuzení budějovických útočníků.