Ten nevýrazný úřadující ligový mistr se na Střeleckém ostrově dlouho nepředstavil. V zápase 4. kola Gambrinus ligy přivítali fotbalisté Dynama na domácí půdě pražskou Slavii a ve velmi zajímavém duelu to byli právě domácí, kteří byli výrazně aktivnější. Pražanům ale naopak stačila jediná střela k tomu, aby zaznamenali gól, který nakonec rozhodl o konečném výsledku.

Na pozápasové tiskové konferenci litoval domácí kouč Pavel Tobiáš promarněných šancí, kterých si domácí vytvořili hned několik. "Sehráli jsme nešťastný zápas, protože jsme předvedli určitě lepší výkon než v minulém zápase se Slavií. Bohužel jsme gól nedali. Je to kruté, ale spravedlivé. Fotbal se hraje na branky a my jsme jí dneska prostě nedali," krčil rameny trenér Dynama, kterého mrzela inkasovaná branka po standardní situaci sešívaných. "Od první minuty jsme sice byli na jejich signály nachystaní, ale Slavie má typy hráčů, kteří dokážou takovéhle kulišárny zahrávat. Při té gólové situaci jsme tam zaspali a ten gól jsme si nechali dát," řekl kouč, jenž nechtěl bezprostředně po zápase některého ze svých hráčů označit za viníka inkasované branky: "My si tohle musíme vyříkat mezi sebou. Určitě pohlídaný byl, ale hráč ho prostě nezachytil."

Inkasovaná branka ale fotbalisty Dynama rozhodně nesrazila. Tým Pavla Tobiáše byl i za nepříznivého stavu výrazně aktivnější a proti mistrovské Slavii si vytvořil hned několik velkých šancí. "I po inkasované brance jsme ale pracovali dále, soupeře jsme do ničeho nepustili a naopak jsme si vytvářeli poměrně dost šancí a troufám si říct, že tolik ohrožení branky soupeře, jsme tady dlouho neměli," lomil rukama smutný lodivod Dynama.

V zápase proti Slavii se ve velmi dobrém světle ukázal opět útočník Zdeněk Ondrášek, který vůbec poprvé nastoupil v základní sestavě. "Zdeněk hrál první takhle těžký zápas a myslím, že ho zvládl perfektně. Odpracoval to dobře v ofenzivě, ale také ve hře dozadu. Dostal se do dvou gólovek, kdy nejprve zkoušel brankáře propálit mezi nohama. Druhou měl na hlavě, ale míč málo líznul. Rval se, bojoval a do budoucnosti je určitě velkým příslibem," přikyvoval Pavel Tobiáš.


Pouze s výsledkem mohl být po skončení zápasu spokojen trenér Slavie Karel Jarolím, jehož tým si vítězstvím na jihu Čech připsal druhou ligovou výhru v řadě. "Pro nás to bylo důležité a také šťastné vítězství. O výsledku zápasu rozhodl nakonec signál, ze kterého jsme dali branku. Řada kluků byla v průběhu týdne po reprezentačních srazech, takže jsme nemohli udělat moc práce. To se v prvním poločase na naší hře dost projevilo. Co se týká obranné činnosti, tak jsme soupeři nechávali spoustu prostoru, pořád jsme někam ustupovali a díky tomu měly Budějovice územní převahu," všiml si zkušený ligový kouč Jarolím.

Ve druhém poločase se sice sešívaní částečně zlepšili, přesto se k ohrožení Kučerovy brány prakticky nedostali. "V průběhu druhé půle se naše hra zlepšila, když jsme trochu změnili rozestavení. Hráli jsme na jednu špičku, Zdeněk Šenkeřík šel více doprava a snažili jsme se lépe pokrýt prostředek. Nakonec jsem rád, že jsme to ustáli, protože jsme si pamatovali loňskou sezonu, kdy jsme tady přišli o dvoubrankové vedení. Dneska jsme to uhájili a věřím, že nám to do těch dalších zápasů pomůže," dodal na závěr kouč Slavie.