Po svém letním příchodu na jih Čech se gólově uvedl proti Spartě Praha, ale pak dlouho mlčel. Znovu o sobě dal vědět před reprezentační pauzou proti Bohemians a forma mu pokračuje. Přesvědčili se o tom i hráči Sigmy Olomouc. A to pořádně. Ivan Schranz dal první i třetí gól Jihočechů a výrazně tak přispěl k důležitému vítězství 3:1 na Hané „Dnes jsme naše výkony potvrdili i bodově,“ říkal po utkání.

Trenér David Horejš v zápase v Olomouci překvapil hned několika tahy v základní sestavě. Do brány postavil zkušeného Jaroslava Drobného. V obraně naopak chyběl Jiří Kladrubský, který zůstal jen na lavičce a pod hrotového forvarda Davida Ledeckého se postavil Patrik Brandner, který nakonec hrál v utkání důležitou roli stejně jako slovenský křídelník Ivan Schranz.

Ten nastupuje v sestavě českobudějovického týmu hlavně na pravé straně a to je post, který mu očividně svědčí. Přesvědčila se o tom i Sigma Olomouc. Byla to totiž zmíněná dvojice, která dotáhla v 19. minutě do konce rychlý brejk. Patrik Brandner se neukvapil a dobře našel napravo rozběhnutého Ivana Schranze. Ten si navedl míč na střed hřiště a krok za hranicí pokutového území se levačkou nemýlil a poslal Dynamo do vedení. „Vyplynulo to z té situace. Rozhodl jsem se, že si míč navedu na střed a pokusím se vystřelit. A viděli jste, padlo to tam,“ usmíval se slovenský ofenzivní hráč.

Jihočeši se na střetnutí na Hané dokázali dobře připravit. V prvním poločase drželi domácí fotbalisty na distanc branky. Ti zahrozili snad jen ve 32. minutě, kdy Falta poslal ostrý centr do vápna, ale ten proletěl kolem hostující branky a nedokázali ho zasáhnout Yunis ani Pilař. O to větší šok pak přišel krátce po přestávce. V 51. minutě si Tomáš Sivok srazil do vlastní sítě centr Yunise a bylo srovnáno. „Domácí měli v úvodu druhého poločasu menší tlak a nějaké šance. Nakonec jsme z toho dostali i gól, ale pak jsme se zase dostali do vedení. Výborně jsme to ustáli a dotáhli zápas do vítězného konce,“ hodnotil Ivan Schranz.

Vedení domácím totiž skutečně nevydrželo dlouho. V 61. minutě výborně zapressovala na gólmana Reichla dvojice David Ledecký a Ivan Schranz. Odkopnutý balon se dostal až k Patriku Brandnerovi, který vysunutého brankáře Olomouce dokázal chytrou střelou překonat. „Hlavně druhý gól byl klíčový. Míč se dostal k Patriku Brandnerovi a ten nás poslal nádherně do vedení. Bylo to důležité i z toho pohledu, že já měl v 52. minutě velkou šanci, kterou jsem nedal,“ popisoval Ivan Schranz, který pak v 75.minutě zařídil pečeť na českobudějovické vítězství, když si naběhl na roh Benjamina Čoliče.

„Vyplaval jsem na zadní tyči úplně sám a stačilo to jen trefit a padlo mi to do brány,“ popsal jednoduše střelec, který se tak mohl i s hloučkem fanoušků radovat z výhry, která pomohla týmu, aby se odpoutal od sestupových příček.