Přesně po třech měsících se v soutěžním zápase Dynama postavili bok po boku stopeři David Horejš a Tomáš Hunal. Zkušení rutinéři neměli v zápase s Bohemians Praha příliš práce a povětšinu času sledovali útočnou snahu svých spoluhráčů, kteří marně dobývali soupeřovu bránu. "Bohužel jsme opět nedokázali proměňovat šance," řekl starší z dvojice Tomáš Hunal.

Jihočeši byli v průběhu zápasu výraznější než soupeř z hlavního města, především v prvním poločase se hrálo víceméně na jednu bránu, přesto se tři tisícovky příchozích fanoušků branky nedočkali. "S neefektivním zakončením se potýkáme déle, musíme na tom stále pracovat a zároveň se musíme snažit jít tomu štěstí naproti," podotkl dále pětatřicetiletý obránce. Více práce měla obrana Dynama v samotném závěru zápasu, kdy několikrát zahrozili i Pražané. "Tak dvacet minut před koncem jsme se asi začali strachovat o výsledek, docházeli nám asi síly a pak na nás padla nějaká deka," viděl Hunal, jenž opustil hrací plochu necelých deset minut před koncem utkání. "Tři týdny jsem prakticky netrénoval a došli mi prostě síly," dodal lakonicky stoper, který měl v posledních týdnech problémy s nataženým úponem u kyčle.

Stejně jako ostatní spoluhráči nebyl Tomáš Hunal samozřejmě s výsledkem spokojený. Tým Bohemians Praha nemá s první ligou prakticky žádné zkušenosti a bod ze Střeleckého ostrova tak má pro svěřence kouče Urbana velkou cenu. "Jako nováček si samozřejmě asi nebudou moc vyskakovat. Každopádně jsme měli dost možností rozhodnout v první půli, ve druhém poločase na to bylo už pozdě," všiml si Hunal velkého množství šancí Dynama. Sám hráč pak nechtěl ani uvažovat nad tím, zda bude bod ze zápasu s Bohemians v konečném účtování ziskem nebo ztrátou. "Těžko říci, jakou cenu ten bod může mít. Až tak po polovině soutěže můžeme říkat, zda nám ten bod k něčemu bude nebo ne," dodal závěrem veterán mezi budějovickými fotbalisty.


I kapitán týmu David Horejš hledal velmi těžko slova, kterými by popsal průběh samotného zápasu. "Chyběl tomu pouze gól," řekl krátce jednatřicetiletý stoper. Jedním dechem pak pokračoval: "Samozřejmě nám chybělo asi také trochu štěstí. Já sám jsem měl po rohovém kopu v prvním poločase velkou šanci, ale gól z toho nebyl." Právě šance Davida Horejše z dvaatřicáté minuty byla jedna z těch vůbec největších, kterou si fotbalisté Dynama v utkání s Bohemians vypracovali. V průběhu prvního poločasu si přitom Jihočeši vypracovali jednu zajímavou příležitost za druhou. "Myslím, že jsme dneska především v první půli hráli výborně. Ten gól jsme si asi zasloužili a je to škoda, určitě by to rozhodl. Dnes jsme byli lepším mužstvem, ale Bohemka byla zase šťastnější," dodal zklamaný vůdce týmu.

Během letní přestávky se kádr Dynama výrazně obměnil a tým se tak víceméně za pochodu ještě sehrává. V nedělním zápase proti Bohemians na sebe jednoznačně nejvíce upozornil brazilský záložník Fernando Tobias Hudson, který na pravém kraji zálohy předváděl jednu parádní akci za druhou a pro své spoluhráče připravil nejednu velmi dobrou gólovou příležitost. "Fernando hrál dneska skutečně výborně, tahal většinu našich šancí a je velká škoda, že ve druhém poločase po krásném uvolnění nedal gól a trefil jen břevno. Určitě nám ale ještě pomůže, je to výborný hráč," pochválil Horejš spoluhráče černé pleti, jenž si svými kousky získal budějovické publikum.