První stovce fanoušků, která v neděli od 18:00 ke stadionu na parkoviště východ přinese starý vyřazený mobil, bude vyměněn za volnou vstupenku na utkání s Libercem! Ani ti, na které se nedostane, však nemusí odcházet s prázdnou a budou moci svůj nepotřebný přístroj vyměnit za oblíbené české pivo Gambrinus.

A dostane se dokonce i na ty, kteří žádný mobilní telefon nepřinesou. V přistaveném Mobilcup trucku bude připravena zábava pro malé i velké fotbalisty nebo si budou moci vyzkoušet revoluční fotbalový trenažér Team Mate.
Mobilcup roadshow je součástí soutěže Mobilcup - charitativního fotbalového turnaje, do kterého každý může zapojit svůj tým. Úkolem soutěžících pak je sbírat vysloužilé mobilní telefony v jakémkoli stavu. Čím více jich tým vybere, tím větší má šanci postoupit zahrát si v turnaji, jehož vítěze čeká nejen zájezd na Ligu mistrů, ale také exhibiční zápas s fotbalovými legendami! Právě probíhá třetí vlna sběru, přihlásit se a sbírat mobilní telefony lze až do 10. srpna.

Celkem 12 nejlepších týmů se potká ve finálovém turnaji v malé kopané, který se odehraje 6. září v Praze. Vítězný tým získá hlavní cenu, kterou je zájezd na utkání Ligy mistrů. Navíc se utká v exhibičním zápasem s týmem hvězd, jako Jakub Kohák, Zdeněk Grygera, Vladimír Šmicer, Marek Jankulovski a další.

Mobilcup je výsledkem spojení neziskové organizace ASEKOL, která se zabývá zpětným odběrem starého elektra, společnosti Samsung a Nadačního fondu Zelený život. Za vysbírané mobily, které se jinak často válí v šuplíku, pak ASEKOL věnuje finanční dar programu Zelený život.

„Lidem doma leží ladem až 8,5 milionu starých mobilů. Chceme je všechny získat a předat k recyklaci. Díky partnerům projektu budeme moci podpořit Nadační fond Zelený život v jejich snaze pomáhat handicapovaným a ohroženým dětem,“ vysvětluje Kristina Mikulová ze společnosti ASEKOL.  

Na jihu Čech bude hostovat Štěpán Koreš (24.7.2014)

Pravděpodobně posledním hráčem, který rozšíří kádr A-týmu Dynama České Budějovice před startem SYNOT ligy, je písecký rodák Štěpán Koreš. Levonohý středopolař je kmenovým hráčem pražské Slavie, v jarní části loňské sezony hostoval v Mladé Boleslavi. Koreš na jih Čech přichází na půlroční hostování.