Po výkonu ze Sparty pravděpodobně málokdo čekal nějaké zlepšení a málokdo věřil, že by se naše mužstvo mohlo začít pokoušet odlepit ode dna právě proti týmu Teplic. Bilance vzájemných zápasů na půdě ČB sice hovořila velmi v náš prospěch, ale po čtyřech kolech bez bodu to vypadalo dost beznadějně.

Někteří z diváků se ještě pořádně neusadili na svých místech a mohli přímo zírat na parádní jízdu, kterou naši hráči rozjeli. Velmi podstatou změnou byla sestava části základní jedenáctky a velmi příjemnou změnou byl její excelentní výkon. Od první minuty celé mužstvo podnikalo rychlé nájezdy na teplickou branku a jejich protihráčům musela z toho náporu tuhnout hrůzou krev v žilách. Během čtyř minut jsme si vypracovali několik gólem zavánějících šancí a oko diváka muselo být z té nádhery nesmírně potěšeno, i když gól nepadl. Ojedinělé výpady Teplic v pohodě likvidovala konečně čtyřčlenná obrana, složená z ortodoxních obránců: Pončák - Homoláč - Horejš - Penner, pevně spolupracující se čtyřčlennou řadou záložnou. Obzvláště Vladimír Pončák musel svým výkonem zaujmout.

Oproti minulému zápasu se dá zadáctvo nazvat betonovou nepropustnou zdí. Vysoký Jaroslav Chlebek a rychlý Tomáš Sivok odvedli mnoho práce jak v záloze, tak v obraně. Při parádičkách, které hoši předváděli, nemusel moderátor ani příliš návštěvníky pobízet k potlesku. A poté, co vystupňované úsilí mužstva bylo korunováno konečně ve 20. minutě gólem, zabouřily ochozy skutečně nadšením. Pár minut na to prověřil důrazně hrající Čáp reflexy gólmana Poštulky, ale ten byl na svém místě a téměř stoprocentní šance nevyšla. Při tomto pokusu však jistě mnozí z fanoušků zírali s otevřenými ústy.

Ke konci poločasu se Teplice nadechly také k pár akcím, avšak nechaly vyniknout pouze skvělého Kafku a opět spolupráci obrany se zálohou. Mnoho hráčů viditelně pracovalo na 200%. Výsledkem byla vynikající kooperace, která stmelila naše hráče v jeden obdivuhodně šlapající stroj, což jistě málokdo čekal.

Do druhého poločasu vyběhli naši očividně nažhaveni k další spanilé jízdě. Práce obrany pokračovala se stejnými výsledky. Likvidovala mnohačetné pokusy Teplických o získání rohových kopů, s přehledem odebírala míč. Útočné duo Lafata – Matoušek dále podnikalo výpady na Poštulku, ale jejich akce kazila teď již velice pozorná zadní řada Teplic.

Pohledem zaujatého fanouška začali hru druhé půle velmi ovlivňovat rozhodčí, kteří mávali a pískali neustále nějaké fauly našich na hostující hráče. SK ČB si to však nemínil nechat líbit a i nadále vyvíjel velké úsilí o zvýšení skóre ve svůj prospěch. Opravdu skvěle hrající, diváky předem za nejlepšího hráče uznávaný, Martin Vozábal odnesl poslední minuty křečemi. Bohužel však ani on nepřišel na žádný fígl, jak Teplické oklamat.

Od 80. minuty tlak našeho mužstva přece jen povolil a přestali se 100%-ně soustředit. Ochozy však, nejen díky moderátorovi, nehodlaly své hochy opustit a poté, co Hunal zfauloval Pončáka, dočkal se několika doporučujících slov jako „Vypadni, Hunale!“ Na druhou stranu si vylepšil své osobní skóre oblíbenosti obránce Homoláč, který uposlechl při úniku Teplic nápovědu diváků: „Sejmi ho!“. Hráče „sejmul“, avšak obdržel za to žlutou kartu. Jeho obranným zákrokům se však tento den nedá nic vytknout. Rozhodně ukázal svou lepší tvář.

S postupujícím časem přibývaly nepřesnosti a byla obrovská škoda, že se našim nepodařilo zvýšit skóre. V 87. minutě totiž nastala situace, kdy se Martin Vozábal přetlačoval s teplickým útočníkem o míč a rozhodčí odpískal faul. K velkému překvapení to byla ovšem šance pro Teplice, i když Vozábal reklamoval držení za dres, které bylo evidentní. Po rozehrání standardní situace se míč dostal k volnému Lengyelovi a bylo vyrovnáno. Můžeme se vymlouvat na rozhodčí, ale je jasné, že bylo nutné počítat i s takovouto pozicí pro standardku a volný hráč nikde zůstat neměl.

Po této "křivdě" byli Budějovičtí evidentně rozhozeni - začali dělat chyby. Jedna z nich znamenala druhou příležitost Lengyela, jehož pokus naštěstí s přehledem zlikvidoval Kafka. V nastaveném čase se naši hráči nadechli ještě k jedné velké šanci, ale ta šla bohužel těšně vedle tyče, i když ji jistě spousta fanoušků viděla už v síti. Na skóre se tedy už nic neměnilo.

Proti těžkému soupeři a velkému favoritovi všech expertů odvedli naši hráči přese všechno vynikající výkon a náleží jim opravdu zasloužená pochvala, která snad bude i povzbuzením do dalších kol, abychom se mohli ode dna odlepit trochu výrazněji.


Hodnocení hráčů:
Deník Sport: Kafka -5, Pončák – 6, Homoláč – 5, Horejš – 6, Penner – 5, Vozábal – 5, Sivok – 6, Chlebek – 6, Čáp – 3, Matoušek – 5, Lafata – 6
MF Dnes: Kafka – 2, Pončák – 3, Homoláč – 2,5, Horejš – 2, Penner – 2,5, Vozábal – 3, Chlebek – 2,5, Sivok – 3, Čáp - 3, Lafata – 2, Matoušek – 3,5