Každý, kdo navštívil sobotní zápas s Teplicemi, byl jistě překvapen mnoha změnami, které mohl vysledovat hned při prvních krocích na novém svatostánku. Spoustu novinek, ať již viditelných nebo teprve připravovaných, ohlásil ze svého stanoviště moderátor.

Již na začátku svého optimistického monologu nabídl návštěvníkům fotbalového utkání zajímavé výhledy do budoucna. Jako první uvedl, že by nový majitel rád dopomohl ke změně divácké kulisy, která, přiznejme si to, nebyla v Budějovicích nikdy zrovna nejlepší. Aby tedy nadále tisk nepsal, že na Střeleckém ostrově se schází „parta leklých ryb, které nikdo nedonutí, aby vůbec někdy zatleskaly“, představil moderátor tzv. roztleskávací melodie. Na světelné tabuli se budou časem prý objevovat různá hesla, vybízející diváky k povzbuzení našich hráčů. Ihned se začalo „zkoušet“. Výsledný efekt sice nebyl nic moc, ale dá se věřit tomu, že časem se lidé chytnou. Po pravdě řečeno – není to nejhorší nápad. Naši hráči totiž na tom nebyli po čtyřech prohraných zápasech psychicky nejlépe a je důležité, aby cítili podporu publika.

Moderátor dále poukázal na to, že sobotní nádherné, teplé počasí je jako stvořené k rychlému a TECHNICKÉMU fotbalu, neboť i trávník je jako stvořený k dobré hře. (K večeru se naštěstí ochladilo, ale přes den bylo vedro jako v peci)

Poté, co byly hlášeny sestavy, došlo k nabídce varianty, že by bylo velmi pěkné, kdyby po každém zahlášeném jménu propukly tribuny v nadšený aplaus. Ale k tomu se prý časem dopracujeme. Úplná paráda by byla, kdyby se ohlásilo jen číslo hráče a jeho křestní jméno a příjmení by zaniklo v ryku fanoušků. Nic není nemožné. Zcela určitě by mužstvo rádo již od začátku cítilo sympatie svých fanoušků, což nikdy není na škodu, zvláště před těžkým zápasem.

Další změnou byla nejen výměna stávajících pořadatelů za mladé, ostré hochy, označené červenými vestami, ale také mladé, krásné „hostesky“ nabízející časopis Zpravodaj. Ten je i nadále slosovatelný o poločasové přestávce a časem dojde ke změně cen v tombole. Cena Zpravodaje se ovšem (zatím) nezměnila.

Změn se chystá ještě velmi, velmi mnoho. Další je v neposlední řadě ještě například mladý moderátor David, pohybující se mezi návštěvníky stadionu. Svými živými vstupy podporuje kontakt s lidmi, chodícími na zápasy a umožňuje jim vyjádřit své pocity, názory a třeba i tipy na výsledek.

Neméně potěšující zajímavostí je i to, že fanoušek, který si v sobotu jako první zakoupil vstupenku na nově otevřenou východní tribunu, získal permanentku na celou sezónu. Třeba se časem dočkáme toho, že každý tisící návštěvník obdrží například vlaječku SK ČB.

Nejdůležitější ovšem opravdu nadále zůstává „zlomit kletbu ticha“ v publiku.

Hodně zdaru. Přijdete-li na fotbal, budete se třeba časem opravdu velmi bavit. Sobota, kdy se hrálo 5. kolo, se víceméně vydařila.