Povedené dopoledne a částečně i odpoledne zažil v sobotu starší dorost Dynama. Mladí fotbalisté černobílého klubu dokázali ve druhém poločasu proti Slavii otočit vývoj skóre a zaznamenali důležité tři body do tabulky. S vystoupením svých svěřenců byl spokojen i hlavní trenér Pavol Švantner.

V úvodu utkání to vypadalo, že tabulkově lépe postavená Slavia bude mít v utkání navrch a Dynamo bude jen stěží bojovat o jakýkoliv bod. Jenže hra se brzy vyrovnala a domácím se navíc podařilo jít do vedení. Naneštěstí pro Dynamo, sešívaní díky dvěma slepeným brankám strhli vedení na svou stranu. „Po hezké brance jsme vedli. Byla to situace, které trénujeme a spoléháme na to, že je dokážeme proměňovat. Zbytečně jsme si ale ještě v první půli nechali zápas otočit,“ štvalo lodivoda týmu.

Velké komplikace přišly na začátku druhého poločasu. Kvůli zranění musel odstoupit brankář Dubljanič a do branky zamířil Petr Oliva. „Mišo se zranil už v Boleslavi, ale zápas dochytal. V uplynulém týdnu dostal tři dny volno a následně se rozhodl, že půjde do branky s tím, že to bude v pořádku. Naneštěstí se zranění obnovilo a museli jsme střídat,“ popisoval Švantner. Střídající Oliva zvládl utkání bravurně, ani jednou neinkasoval. „Mužstvo to ještě více semklo, Petr to zvládl výborně,“ dodal.

Klinickou smrt přežili budějovičtí mladíci v šedesáté minutě. Ve vápně se ve stoprocentní šanci objevil Hönig, ale přestřelil. „Přiznávám, že na začátku druhého poločasu byli hosté lepší a jen štěstí pro nás, že tohle nevyužili,“ uvědomoval si. Netrvalo dlouho a nevyužitá šance mohla Slavii mrzet o to více. Šplíchal si našel dlouhý balon a přesně zakončil. Obrat dokončil druhou brankou v zápase Jakub Rauscher. „Následně jsme začali hrát to, co jsme měli. Chodili jsme z poctivého bloku do brejků a dvakrát jsme byli úspěšní,“ radostně popisoval bývalý brankář.

Paradoxem druhého poločasu byla přesnost slávistických střel. První střela na branku, kterou musel krýt náhradní brankář, přiletěla až v nastaveném čase! „Slavia nás sice přehrávala v poli, ale kromě zmiňované šance si nevytvořila zhola nic. Před klukama smekám, hráli obětavě, nechali tam všechno a patří jim velké poděkování,“ uzavřel Švantner.

Skvělý skalp! Starší dorost přetlačil Slavii (14.4.2018)

Bojovný výkon podpořený třemi krásnými góly a sladké tři body. Starší dorost Dynama si užil sobotní zápas proti Slavii, když po nádherné podívání bral zisk plného počtu bodů za výhru 3:2. Dvakrát se trefil Jakub Rauscher, jednou se prosadil Martin Šplíchal.