Po skončení nedělního zápasu mezi Dynamem a Plzní oba trenéři podobně jako samotní fotbalisté uznali, že nerozhodný výsledek 1:1 odpovídal obrazu hry obou celků. Zatímco v prvním poločase byli lepší fotbalisté Dynama, druhá pětačtyřicetiminutovka patřila hostům. "Ve druhém poločase se projevila individuální kvalita soupeře," pochválil hru Plzně kouč Dynama Pavel Tobiáš.

Oba trenéři si shodli, že dělba bodů odpovídala dění na hrací ploše. "Domnívám se, že remíza byla spravedlivá. V prvním poločase jsme byli lepší než soupeř, ale bylo to hlavně zásluhou soupeře, protože Plzeň se v první půli nedostávala vůbec do hry. Pod dojmem těch špatných předešlých výsledků hráči neměli ten pohyb, který pak měli ve druhém poločase," začal své hodnocení na tiskové konferenci Pavel Tobiáš.

Dle slov budějovického kouče se obraz hry změnil po poločasové přestávce. "Po prohraném poločase pak přišel takový psychologický moment, kdy se hráči uvolní a dovolí si daleko více. V tu chvíli se začala projevovat vysoká individuální kvalita soupeře. Plzeň má ve svém středu výborné hráče a dnes bych třeba před Horváthem zvýraznil Koláře. I další hráči jako například Varadi jsou v naší lize nadprůměrní. Právě tito hráči se začali prosazovat a měli jsme plné ruce práce eliminovat tuto jejich hru," uznal Tobiáš sílu soupeře.

Hosté byli sice ve druhé časti hry výrazně aktivnější, ale i domácí měli několik možností za stavu 1:1 strhnout vedení na svou stranu. Vždy tomu ale něco chybělo. "Dostávali jsme se do protiútoků a chybělo tomu jen trochu více přesnosti, a to především při akcích po pravé straně. Neměli jsme šanci ten zápase tedy jinak zvládnout. Na druhou stranu by to ale asi nebylo spravedlivé, protože Plzeň hrála ve druhém poločase výborný fotbal a potvrdila to, že je to mužstvo nejméně do horní poloviny tabulky," dodal na závěr budějovický trenér.


S výraznou rozdílností obou poločasů souhlasil také kouč Plzně Pavel Vrba. "Hodnocení zápasu bych rozdělil na dvě části. V té první části Budějovice zaslouženě vedly 1:0 a naše hra byla v prvním poločase hodně bojácná. Do útočné fáze jsme chodili velice komplikovaně, ztráceli jsme balony a nebyli jsme schopni soupeře jakkoliv překvapit," uznal hostující trenér, dle kterého vývoj první půle hodně ovlivnila inkasovaná branka. "Soupeř vedl velice lacinou brankou, protože takovéhle góly může v této soutěži dostávat snad jenom Plzeň. Jen se potvrdilo, že my si ty góly dáváme z devadesáti procent sami. Soupeři sami vytvoříme takové šance, že to snad nejde už ani nedat," dodal Vrba.

Plzeňský kouč pak také přiznal, že o poločasové přestávce pak bylo v kabině Západočechů velké dusno. "Ve druhém poločase jsme změnili rozestavení na dva útočníky a tím se naše hra hodně oživila. Vyrovnali jsme krásnou brankou, která se jen tak nevidí. To byl ten moment, který by měl diváky určitě potěšit," připomněl Vrba nádhernou branku Jana Lecjakse.

Plzeňský lodivod také přiznal, že nechybělo mnoho a mohli si jeho svěřenci z jihu Čech odvézt body všechny tři. "Ve druhém poločase jsme byli celkově aktivnější, byla tam řada příležitostí, přečíslení a akcí ve velkém vápně. Je škoda, že jsme z těchto akcí nedali druhý gól, ale na druhou stranu si myslím, že ten výsledek je spravedlivý," uznal na závěr Pavel Vrba.