Nevybočoval z řady, i on odehrál výborné utkání. Michal Řezáč se podílel na vysoké výhře 6:0 jednou brankou, trefil se proti celku, ve kterém v loňské sezoně působil. Nyní se připravuje s reprezentační jednadvacítkou a čeká, zda na něho trenér Vítězslav Lavička ukáže při nominaci na kvalifikační utkání.

Nadělil jste si hezký dárek k narozeninám v podobě vysoké výhry a jedné vstřelené branky?
Lepší dárek jsem snad dostat nemohl. Branka je bonus navíc, mnohem důležitější je, že jsme si připsali další vítězství. Chtěli jsme odčinit poslední domácí zápas s Frýdkem, který se nám úplně nepovedl. Jsme rádi, že se nám to podařilo a můžeme slavit vítězství.

Čekali jste, že to půjde s Vítkovicemi tak snadno?
Vůbec. Připravovali jsme se na ně stejně jako na jiné soupeře. Moc nám pomohly dva slepené góly na začátku utkání, to se potom hraje o dost lépe. Drželi jsme balon, odehráli jsme dobré utkání. Myslím si, že se to divákům muselo líbit.

Trefil jste se po přímočaré akci šikovným lobem přes brankáře. Vyšla vám akce do puntíku?
Branka padla po akci, které trénujeme a trenér je po nás chce. Dostal jsem od Patrika Čavoše krásnou přihrávku mezi obránce a měl jsem to už jednoduché. Pouze jsem přeloboval brankáře.

Ve Vítkovicích jste v posledním půlroce působil. Bylo to pro vás o něco jiné utkání?
Bral jsem to jako normální utkání. Mám ve Vítkovicích hodně známých a kamarádů, přesto jsem o tom při zápase vůbec nepřemýšlel.

Bylo pro vás poslední domácí utkání s Frýdkem varováním, že nikdo vám nedá body zadarmo?
Samozřejmě, nechtěli jsme hrát jako s nimi. Pomohly nám dvě vstřelené branky, které určily ráz zápasu.

Věděli jste v průběhu zápasu o tom, že jediná branka vás dělila od prvního místa?
Vůbec, na to nekoukáme.

Ve druhém poločase se vám ve vápně podařila luxusní zasekávačka. Kdy jste se rozhodl o tom, že do ní půjdete a nebudete centrovat?
Díky tomu, že hraji na beku, tak vím, že bránící hráč většinou chodí do skluzu. Využil jsem toho a zasekl jsem to. Škoda, že jsem dal pomalejší přihrávku na Petra Benáta. Mohla z toho být branka.

Po reprezentační přestávce vás čekají zápasy ve Znojmě a doma s Opavou. Nic lehkého, že?
Teď to bude těžké. Budeme chtít uspět a skončit po podzimní části sezony co nejvýše.