Těsně před výkopem sobotního zápasu mezi domácím Baníkem a budějovickým Dynamem se musel narychlo měnit zápis o utkání. V základní jedenáctce se překvapivě neobjevil kapitán týmu David Horejš, kterého do zápasu nepustilo zranění. "Od zápasu se Žižkovem mám zlomený prst na noze," řekl překvapivou novinku zkušený budějovický stoper.

Informace je o to překvapivější, že se od zápasu se Žižkovem stihlo odehrát utkání Dynama s pražskou Slavií. Veleatraktivní duel si ale vůdce týmu nechtěl nechat ujít a zápas odehrál přes bolest. "Je pravdě, že minulý týden jsem ještě s tím normálně hrál. Po Slavii mi to ale zase nateklo a kvůli tomu jsem netrénoval," podotkl jednatřicetiletý obránce. Základní kámen sestavy Dynama byl prakticky celý minulý týden mimo hru, v Ostravě ale chtěl za každou cenu nastoupit. "S tréninkem jsem začal až ve čtvrtek. I dnes před zápasem jsem to měl nateklé a v kopačce mě to hodně tlačilo," popsal Horejš důvody své absence v zápase s Baníkem.

Ještě ale půl hodiny před výkopem se zdálo, že stoper Jihočechů v sobotním zápase svým spoluhráčům pomůže přímo na hřišti. "Dneska jsem se rozcvičoval a myslel jsem, že budu normálně hrát. Jenže mě to pořád bolelo a nešlo to," krčil rameny fotbalista, který vzniklou situaci konzultoval s trenérem Tobiášem. "Nakonec jsme se těsně před začátkem dohodli s trenérem, že to budeme dneska šetřit a že se připravím na následující domácí zápas," dodal David Horejš, jenž si bude muset na svou 155. ligový zápas ještě počkat.

Kapitánskou pásku si místo Davida Horejše tak navlékl druhý stoper Tomáš Hunal, který zase absentoval v minulém zápase zápase kvůli problémům s kolenem. Právě zkušený rutinér byl jedním ze strůjců úspěchu. "Hráli jsem dneska hodně zezadu a Baník měl hodně těžké se do nás dostávat. Za celý zápas měl vlastně jen jednu vyloženou šanci a v závěru zápasu jsme to nějak silou vůle dotáhli do konce. A to jsme chtěli," hodnotil Hunal spokojeně závěr zápasu.

Jihočeši neprohráli již desátý zápas v řadě a díky pravidelným ziskům bodů se pomalu zvedají ligovou tabulkou. Zkušený stoper desetizápasovou sérii nijak neřeší, přesto je spokojen, že tým pravidelně získává body. "Pro nás je v téhle situaci každý bod dobrý. Aby tenhle bod měl ale nějaký význam, tak to musíme potvrdit teď doma a nebo potom na Bohemce," řekl závěrem důrazný obránce Jihočechů.