S maximální koncentrací a pracovitostí odehráli fotbalisté Dynama České Budějovice zápas na ostravských Bazalech. Utkání 14. kola Gambrinus ligy skončilo nerozhodně 0:0 a spokojenější tak byli pochopitelně hosté z jihu Čech. "Budějovice dnes odehrály zápas bez chyb v obraně," řekl po zápase kouč domácího celku Karel Večeřa. Podobně viděl utkání i trenér Dynama Pavel Tobiáš, jenž si spolu s týmem připsal svou osmou letošní remízu.

Zatímco v minulých zápasech fotbalistům Dynama často utekl začátek a reputaci si napravovali až ve druhé půli, utkání na ostravském stadionu odehráli Jihočeši precizně. S nepropustnou defenzivní řadou si domácí favorit nedokázal prakticky vůbec poradit. "Na Baníku bylo hodně vidět, že chce dnes vyhrát. To mu také možná trochu svazovalo nohy. My jsme první poločas dobře kombinovali a je jen škoda, že jsme nechodili do koncovky. Nebezpeční jsme sice moc nebyli, ale naše postupné útoky měly hlavu a patu. Dokázali jsme držet míč a nedostávali jsme se pod tlak," všiml si trenér Dynama Pavel Tobiáš, jemuž se v poslední době začíná přezdívat "Remízový král".

Na tomto faktu nemohl nic změnit ani druhý poločas, ve kterém byli sice domácí aktivnější, avšak do vyložených šancí se prakticky nedostávali. "Druhý poločas byl ze strany Baníku určitě kvalitnější a dostal nás pod určitý tlak. Ta defenziva, kterou jsme tady odpracovali, byla ale podle mého absolutně špičková, nepouštěli jsme je do šance," souhlasil trenér Jihočechů. Druhý poločas se skutečně víceméně odehrál na polovině Budějovic, s vytrvalého tlaku ale domácí příliš nevytěžili. "Byly tam nějaké závary, ale to nebyly šance. Takovéto zápasy se dají nakonec i vyhrát. V závěru jsme šli do protiútoků, které hodně zaváněly brankou," připomněl Tobiáš akce Benáta, Riegela nebo závěrečnou střelu Homoláče.

I s bezbrankovou remízou byl kouč Tobiáš maximálně spokojen. "Bod z venku ze zápasu s Baníkem, který je podle mě jedním z jasných kandidátů na titul, je z mého pohledu nesmírně cenný. Dokonce bych řekl, že je možná cennější než domácí remíza se Slavií Praha," podotkl budějovický trenér, jenž nezapomněl své svěřence pochválit. "Za výkon v dnešním zápase musím hráčům poděkovat," dodal Pavel Tobiáš.


Pramalou radost udělal naopak konečný výsledek domácímu trenéru Karlu Večeřovi. Baník vyhrál poslední čtyři zápasy a pro fanoušky mělo být Dynamo lehkým soustem. "Zápas ale splnil to, co se dalo čekat. Hráli jsme se silným soupeřem, který devět zápasů v řadě neprohrál," krčil po zápase rameny Karel Večeřa. Nejen on také zaregistroval, že základem úspěchu Jihočechů byla výborně pracující obrana. "Budějovice se prezentovaly velmi kvalitní defenzivou. V prvním poločase tam ještě nějaké okénko bylo, ale soupeře výborně dvakrát podržel brankář," připomněl Večera gólovou hlavičku Svěrkoše a pumelici Ličky.

Kouč Večeřa souhlasil s tím, že ani druhý poločas nebyl ze strany jeho svěřenců optimální. "Ve druhém poločase nás soupeř do žádné výraznější šance už nepustil. Budějovice dokázaly hru dobře rozkouskovat, hrály co potřebovaly a my jsme v útočné fázi neměli takovou kvalitu, abychom je něčím více překvapili," přiznal trenér, jenž okamžitě pokračoval v důvodech, proč se Baníku nedařilo. "Chyběli nám lepší finální a předfinální přihrávky. Bohužel jsme nedokázali vstřelit branku jako se nám to povedlo v minulých zápasech. Tím bychom dokázali průběh zápasu zlomit a hráli bychom to, co bychom potřebovali," pokračoval Večeřa.

V závěru zápasu měl Baník velký tlak, jenže paradoxně se tak daleko snadněji do šancí dostávali Jihočeši. "Hostům stačilo z pozorné defenzivy chodit do brejků a v závěru, kdy jsme tam byli nacpaní už všichni, tak ty brejky hodně hrozily," uvědomoval si trenér Baníku. Domácímu celku v sobotu nepomohly ani jindy výborně zahrávané standardní situace. "Možná mohl gól ze standardní situace právě rozhodnout. Budějovice ale dnes hrály bez chyby a my jsme se do žádné vážnější šance ani ze standardek nedostali," vysekl Večeřa poklonu budějovickému týmu.