Fotbalisté Dynama potvrdili zlepšující se formu, když v zápase s Mostem vyhráli přesvědčivě 4:1 a na konto si tak připsali již čtvrté vítězství v řadě. Gólový účet zápasu otevřel hned v úvodu středopolař David Brunclík, který míč do brány dopravil tak trochu netradičně obličejem.
David Brunclík

Davide, vstřelil jste svůj první gól za Dynamo, který byl tak trochu kuriózní..
Nabíhal jsem si do vápna na centr z levé strany. Ten centr šel ale po zemi, obránce, co mě hlídal, to netrefil a balon mne trefil přímo do tlamy (s úsměvem), vyloženě do zubů. Štěstí bylo, že jsem ten míč neprokousl, to by ten gól asi neplatil.

Věřil jste tomu, že i obličejem překonáte brankáře Belaně?
V prvním okamžiku jsem si myslel, že to brankář chytí. Protože opravdu to nebyla žádná velká rána. Brankář Belaň se ale přesouval k druhé tyči, stabilitu měl posunutou již na druhou nohu a nedokázal zasáhnout.

Den před zápasem jste oslavil narozeniny, takže asi příjemný dárek, že?
Určitě mi každý přál zdraví. To je samozřejmě nejdůležitější a všem za to děkuji. Já měl ale i další neskromná přání. Chtěl jsem vyhrát a také si moc přeji, abychom postoupili. To, že jsem vstřelil gól, je samozřejmě nad plán. Uvidíme, zda se vyplní vše, co jsem si přál.

Do zápasu jste vstoupili dobře a hned v úvodu jste dali gól. To se pak hraje lépe, že?
Na soupeře jsme chtěli nastoupit a chtěli jsme dát brzy gól. Poté jsme usilovali ještě o druhý gól, abychom to úplně zabili, ale to se nám bohužel nepovedlo. Měli jsme hodně šancí, avšak nedali jsme je, a to nás potrestalo.

Byla velká komplikace dostat gól těsně před koncem poločasu?
Každý obdržený gól štve, to je jasné. My jsme šli ale strojově za svým cílem a myslím si, že jsme měli zápas celou dobu pod kontrolou. Jenom se potvrdilo, že naše forma v posledních kolech stoupá.

Kromě gólu neměl Most prakticky žádnou šanci..
Soupeř měl v průběhu zápasu několik standardek a rohových kopů. Ty jsme si ale pohlídali a jinak jsme je do ničeho nepouštěli. Až na ten gól si soupeř prakticky šanci nevypracoval.

Stejně jako proti Bohemians jste nakonec vyhráli o tři góly. To je příjemnější než se snažit držet jednobrankový náskok až do konce utkání, že?
Stav 2:1 je samozřejmě nepříjemný až do závěrečného hvizdu. Jakmile jsme dali gól na 3:1, tak jsme věděli, že to již uhrajeme.

Vyhráli jste již čtyři zápasy v řadě. Věříte si nyní i na zápas ve Frýdku-Místku?
Chceme samozřejmě vyhrávat úplně všechny zápasy. Je jasné, že všechny zápasy do konce sezony asi nevyhrajeme, ale přesto budeme dělat vše pro to, abychom těch bodů měli co nejvíce. Chceme hrát tak, abychom po posledním zápase mohli slavit postup do první ligy.

Dynamo slaví, doma rozstřílelo Most (18.4.2014)
Minimálně do soboty se fotbalisté českobudějovického Dynama posunuli do čela Fotbalové národní ligy. Doma totiž Jihočeši rozstříleli Most 4:1, když se o branky postarali Brunclík, Benát, Lengyel a v závěru z penalty Machovec.