Pomalu již k inventáři se v B-týmu počítá Michal Mašát. Tvořivý záložník musel na podzim vynechat hned několik zápasů kvůli problémům s kolenem. V první části sezóny vsítil dirigent rezervy jednu branku a nespočet dalších svými milimetrovými přihrávkami připravil svým spoluháčům. Vynikající periferní vidění a skvělý cit pro přihrávku ukázal Michal Mašát také v sobotním zápase s Unionem Cheb. Jeho skvělé vysunutí Libora Baláže předcházelo vedoucímu gólu Dynama B.

Michal Mašát

Vítězství nad Chebem se nerodilo lehce…
Byl to hodně těžký zápas. Výrazně nám pomohli kluci z Áčka. V prvním poločase nás soupeř přehrával, naštěstí se jim nepodařilo dát nám branku.

Bylo znát, že vás hodně uklidnila první branka…
V závěru první půle jsme se dostali do vedení a potom se nám hrálo mnohem lépe. Mohli jsme si počkat na to, co udělá soupeř.

V úvodu druhého poločasu byl ale soupeř opět aktivnější…
Nechtěli jsme soupeři přenechat iniciativu, ale moc se nám to nedařilo. Hodně nás uklidnila červená karta, která soupeře oslabila. Chvilku na to jsme dali druhý gól a závěr jsme dohráli v klidu

Cheb byl velice těžký soupeř. Řekl bys před zápase, že jej porazíme?
Vítězství bych nehodnotil jako nečekané. Soupeř byl sice v tabulce na druhém místě, v ČFL se ale dá porazit každý. Do zápasu jsme vstupovali s tím, že chceme vyhrát.

Výrazně ses podílel na naší první brance. Jak jsi viděl situaci, která úvodnímu gólu předcházela?
Dostal jsem balón od Jardy Černýho a jenom jsem jej posunul Balimu (Liborovi Balážovi – pozn. red.) do uličky. Nebyl to žádný signál, prostě jsme improvizovali.

Můžeš se pokusit zhodnotit podzimní část sezóny?
Po podzimu máme 25 bodů a to je poměrně dost. S podzimem asi můžeme být spokojeni. Zimní přípravu tak můžeme absolvovat v klidu.

Karel Musil

Po svém návratu na lavičku rezervního týmu Dynama má úvodní půlrok svého působení za sebou trenér Karel Musil.

Můžete ve zkratce zhodnotit zápas?
Do sestavy jsem chtěl postavit zkušené hráče a můžeme poděkovat Františku Ciprovi, že nám vyšel vstříc. Zvládli jsme důležité momenty zápasu a to nakonec rozhodlo.

Zhruba po půl hodině hry jste střídal Ondřeje Kosobuda a přeskupil jste obranné řady…
Na pravé straně jsme měli problémy, soupeř se tudy hodně prosazoval. Navíc tam byla situace, kdy tam soupeř reklamoval ruku. Já osobně jsem inkriminovaný okamžik neviděl, takže to nemohu posoudit. Ondrovi dneska zkrátka moc nedařilo. Je to ale mladý kluk a podobné situace se mohou stát. Střídání naší hru oživilo. Michal Skopalík zrychlil hru a právě to jsme potřebovali.

Od 59. minuty hrál soupeř oslaben o vyloučeného Záhorce, ani poté ale Cheb nesložil zbraně. Ve druhém poločase jste poslal do hry Tomáše Stráského. Ten nejprve zařídil druhou branku, ale následně byl také vyloučen…
Soupeř potvrdil své kvality. Mrzí mě vyloučení Tomáše Stráského. S jeho zrychlením jsem počítal pro využití brejkových situací. Už v několika utkáních dokázal svou rychlostí nadělat soupeři plno problémů. Věřil jsem, že Tomáš ještě nějakou branku přidá.