Nedělní porážka od Sparty B ukončila pět zápasů trvající neporazitelnost českobudějovických mladíků. B-tým Dynama se pokusí odčinit bodovou ztrátu v posledním utkání podzimu, kdy přivítá na Složišti dalšího z řady nováčků soutěže – FK Union Cheb 2001. Západočeši prozatím patří k největším překvapením ligy a od úvodních kol se pohybují v horních patrech tabulky. Nescházelo mnoho a do Českých Budějovic mohli fotbalisté Unionu přijíždět jako lídr soutěže. Dynamu B patří v tabulce desátá příčka, zatímco Cheb okupuje bronzovou pozici. Sobotní duel tak rozhodne o tom na jaké příčce a především v jaké psychické pohodě stráví svěřenci Karla Musila zimu. Náš web bude zápas přenášet v tradiční online reportáži.
Union Cheb postoupil do ČFL z druhého místa divize A. Od úvodních kol soutěže ale Západočeši dokazují, že jejich účast v třetí lize není náhodná. Díky sešupu, jenž potkal Union v roce 1996 jsme prozatím nesehráli se Západočechy žádné mistrovské utkání. V sobotu tak budou mít obě mužstva první příležitost změřit své síly.

Kádr Chebu je našlapaný zkušenými a kvalitními fotbalisty. Bránu stráží zkušený Michal Kýček, jenž má na svém kontě i několik prvoligových startů za Cheb a Blšany. Obránce Michal Záhorec má zase zkušenosti s německou kopanou, kde si zahrál za FC Chemnitz a FC Hallescher. Další z beků - Jiří Schveiner si zase zakopal v Blšanech druhou ligu. Druhou nejvyšší soutěž okusil v dresu Ústí nad Labem také záložník Vlastimil Chod. K sedmi prvoligovým zápasům nastoupil za Lázně Bohdaneč Tomáš Kalán. Miroslav Král je dokonce dorosteneckým mistrem ligy a účastníkem kvalifikace ME U19. Osm prvoligových startů za Liberec zaznamenal útočník David Sládeček. Nejnebezpečnějším hráčem a zároveň nejlepším střelcem Unionu je zřejmě Miroslav Šebesta. Hráč se zkušenostmi z Liberce, Jablonce anebo třeba Viktorie Žižkov nastoupil k téměř dvěma stovkám prvoligových zápasů v nichž nastřílel 26 branek. Ve své bohaté kariéře nastoupil dokonce k zápasu poháru UEFA a taktéž dokázal vyhrát pohár ČMFS. Poslední dobou však trápí hvězdu Unionu problémy s meniskem. Nad jeho startem v Budějovicích visí otazník.
Trenérem týmu je bývalý kvalitní fotbalista Ivan Pihávek.

V úterý čekala Západočechy dohrávka na hřišti Slavie B. V případě plného bodového zisku se mohl tým z příhraničního města vyhoupnout na samou špici ČFL. V Xaverově ovšem fotbalisté Unionu propadli a odvezli si tříbrankový nášup. Zhruba po čtvrt hodině hry otevřel skóre Ante Aračič, na rozdíl dvou branek zvyšoval Tomáš Necid a dílo zkázy dokonal Robin Dejmek.

Poslední zápas FK Unionu Cheb 2001:
SK Slavia Praha B - FK Union Cheb 2001 3:0


Branky: 17. Aračič, 55. Necid, 76. Dejmek Robin
Rozhodčí: Červíček - Zeman, Kaleš

Sestava FK Union Cheb 2001: Kýček - Čermák , Záhorec , Čada , Schveiner , Novák , Knobloch , Král (77. Kalán), Bauer (71. Sládeček), Chod , Šebesta (60. Malý)
Trenér: Ivan Pihávek

S podzimní částí třetí ligy se rozloučíme v sobotu 18.11.2006 za asistence týmu FK Union Cheb 2001. Výkop bude proveden v tradičním čase 10:15 v TCM Mladé. Loučení bude řídit pan Blaschke J za asistence čárových rozhodčích pana Rožce a Ipsera. Z pozice delegáta bude na vše dohlížet pan Havlíček.

Historie klubu FK Union Cheb 2001

Město Cheb mělo dlouhá léta zastoupení v naší fotbalové elitě. Chebští fotbalisté nejen, že měřili síly s mnohem slavnějšími a ekonomicky silnějšími soupeři, ale dokázali je také porážet. Mužstva RH a UNIONU byla pro každého soupeře velmi tvrdým oříškem. V Chebu hráli často hráči, které nikdo nechtěl.

Město Cheb pomohlo našemu fotbalu tím, že jím za sedmnáct let prvoligové příslušnosti prošlo obrovské množství skvělých fotbalistů (Kadlec, Chovanec, Skuhravý, Kuka, Mistr, Siva, Drulák, Šilhavý, Svojtka, Lindenthal, Bílek, Stejskal, Herda, Bertalan, Kafka, Krbeček, Veselý, Navrátil, Nešický, Šedivý, Vosyka, Lieskovski, Levý, Jindráček, Kýček, Čížek, Kukleta, Hruška, Pokluda, Jirousek, Nedvěd, Frýda, Lavička, Vahala, Šebesta, Větrovec, Wunsch a další) a pracovali zde vynikající trenéři (Lopata, Plas, Jelínek, Šmarda, Uhrin, Tichý, Kotrba, Radolský, Bokša, Jarabinský, Koubek, atd.)

Tato éra chebského fotbalu skončila v propadlišti fotbalových dějin v roce 1996. Několikaleté vrávorání nad propastí skončilo tragickým pádem, když na klub dopadla okovaná bota neudělení profesionální licence. Jakmile klub nedostal licenci, ztratil definitivně šanci a bylo rozhodnuto.

V letech 1996 – 2001 se hrál v Chebu krajský přebor (SK Cheb) a I.A třída (FC Cheb). 2.2.2001 vznikl nový FK UNION Cheb 2001, jenž si vytyčil za cíl získat pro město nad Ohří vyšší fotbalové soutěže.

Jedním z úhelných kamenů, na kterých dnes stojí FK UNION Cheb 2001 – novopečený účastník ČFL je podpora některých podnikatelů a města Chebu. Že vynaložené prostředky nebyly utraceny zbytečně dosvědčují dosavadní výsledky, kterých UNION za uplynulých 5 let dosáhl:

• vítěz Karlovarského oblastního přeboru 2002 – 2003
• vítěz Poháru Karlovarského fotbalového svazu 2002 - 2003
• 4. místo divize B 2003 – 2004
• 5. místo divize A 2004 – 2005
• postup do ČFL 2005 - 2006

zdroj: www.fkunioncheb.cz