Dva zatím neporažené týmy svedl proti sobě los třetího kola ČFL. Ve prospěch Dynama však hovoří jeden odehraný zápas navíc. Paradoxem zůstává, že stejně jako B-tým Dynama také Břevnov vybojoval v uplynulé sezóně záchranu ve třetí lize až v posledním kole. Podle původních zpráv mělo být nedělní utkání odloženo. Oba týmy jsou totiž největší zásobárnou hráčů pro akademickou reprezentaci ČR, která ještě stále bojuje o konečné umístění na letní univerziádě v Izmiru. Navzdory několika chybějícím oporám, jak na straně Dynama i našeho soupeře, se zápas odehraje v plánovaném termínu. Trenéru Urbanovi vypadla z týmu téměř kompletní záložní řada ve složení Bošanský, Kounovský a Štach. Více svých hráčů než Břevnov poslalo na univerziádu do Izmiru už pouze Dynamo.

Vzhledem k zápasu A-týmu s Kladnem bude k dispozici naprosté minimum pendlů. Díky parádním výkonům Zdeňka Křížka v uplynulých dvou kolech ČFL je dost možné, že jej trenér Cipro povolá do Áčka jako dvojku. I tak by ale byl k dispozici Jakub Kafka. Post gólmanů je v obou mužských týmech Dynama na dlouhou dobu vyřešen. Do útoku by Jan Poštulka snad mohl počítat s dvojicí Aleš Matoušek-Luboš Myšák. Do herní pohody se po vleklém zranění pomalu navrací také Michal Skopalík. Dá se očekávat, že trenér Poštulka nebude dělat žádné razantní změny v sestavě, která přivezla tři body z Hradce Králové.

Z posledního vzájemného měření sil vyšli vítězně Dragouni. Šedesát přihlížejících diváků mohlo vidět hned čtyři góly, bohužel tři z nich v síti Dynama. Bilanci posledních let máme s Břevnovem velice pasivní. Ze čtyř zápasů nedokázala naše juniorka vyhrát ani jednou. Jediný bod, který jsme s Břevnovem uhráli, se podařilo Dynamu získat ještě v sezóně 2003-04 za domácí bezbrankovou remízu.

Poslední vzájemný zápas:
FC Dragoun Břevnov - SK Dynamo České Budějovice B 3:1


Branky: 18. Bošanský, 23. Rosenkranz, 80. Kounovský - 33. Mašát
ŽK: Pončák, Myšák, Janoušek, Kordík
Diváci: 60 
Rozhodčí: Blaschke - Schröter, Hlinka

Sestava SK Dynamo České Budějovice B: Skála - Kordík, Kladrubský, Kupka (75. Hanzal), Peroutka - Pončák, Pouzar (52. Janoušek), Mašát, Pintér - Škoda (83. Houška J.), Myšák
Trenér: Petr Skála

SK FC Dragoun Břevnov: Mašín - Bezpalec, Rišian, Poláček, Rosenkranz - Kounovský, Lukeš, Bošanský (88. Karda), Štach - Lískovec (75. Šácha), Majer (90. Houška M.)
Trenér: Luboš Urban

Břevnovští se nacházejí na pomyslném vrcholu svých možností. Od roku 1906, kdy byl klub založen, je účast v ČFL zřejmě největším úspěchem. Dlouhá léta klub působil pouze v pražském přeboru, následně potom v divizi. Od roku 2003 hraje Břevnov důstojnou roli v III. nejvyšší soutěži. Z Pražské městské části číslo šest-Břevnova vzešlo v minulosti dokonce několik reprezentantů. V "A" týmu Břevnova začínali svou kariéru například Jan Berger nebo Jurkanin. Pokud by někoho zarážel název týmu, vše osvětlí jméno prezidenta klubu, pana Pavla Dragouna.

Mezi opory týmu se zcela jistě řadí gólman Mašín, který má zkušenosti s fotbalem také z Chrudimi nebo z Horních Počernic. Obránce Rišian zase před časem působil v druholigových Neratovicích. Mezi nejzkušenější hráče se ale počítá právě trojice, která momentálně reprezentuje ČR na univerziádě (Bošanský, Kounovský, Štach). Vzhledem k šířce kádru se dá říci, že Břevnov je oslaben o něco více než rezerva Dynama.

Vstup do nové sezóny se dragounům vyvedl na jedničku. Výhra na hřišti Chomutova se dá hodnotit jako nečekaná. Autorem jediné branky byl břevnovský kapitán David Lukeš. V zápase 2. kola měl do Břevnova přijet Střížkov. Situace okolo Střížkova je však stále nevyjasněna a díky zásahu civilního soudu do rozhodnutí ČMFS hrozí dokonce vyloučení reprezentace ČR z kvalifikace pro mistrovství světa v Německu.

Poslední zápas FC Dragoun Břevnov:
FK Chomutov - FC Dragoun Břevnov 0:1


Branky: 59. Lukeš
ŽK: Šefrna, Mašín
Diváci: 382
Rozhodčí: Hrubeš - Zeman, Vlasiuk

Sestava FC Dragoun Břevnov: Mašín - Budějský, Karda (63. Rišian), Chovan, Mally, Lukeš, Kounovský (83. Sedláček), Bošanský, Štach, Šefrna (90. Pospíšil), Majer

Zápas mezi týmy SK Dynamo České Budějovice B a FC Dragoun Břevnov bude mít výkop v neděli 21.8.2005 v 15:00. Místem konání bude tréninkové centrum mládeže v Mladém. Jako hlavní rozhodčí bude utkání řídit pan Slavíček, jeho asistenty budou pánové Šob a Drábek. Delegátem zápasu byl jmenován pan Peteřík.