(Původní zpravodajství z Opavy) Perfektní výsledky, kterých dosahovali jihočeští fotbalisté ve třech minulých zápasech, zůstaly nezopakovány. Slezané, kteří otevřeli skóre gólem Tichoty, však doslova a dopísmene vítězství udolali. Tři minuty před koncem utkání mohl vyrovnat Lafata, jenž zahrával pokutový kop, penaltu a první dorážku zlikvidoval neuvěřitelně chytající Vašek, druhou dorážkou nastřelil největší smolař zápasu, David Lafata, brankovou konstrukci.

Trenér Tobiáš dal v Opavě příležitost stejné základní jedenáctce, která se představila v úspěšném zápase proti Olomouci. Do sestavy domácích se naopak vrátil exreprezentant Horňák, se kterým si opavské vedení v uplynulém týdnu vyříkávalo své představy o výši smlouvy a výkonech zmiňovaného hráče. Horňák nastoupil na pro něj netypickém místě defezivního záložníka a úspěšně se mu dařilo narušovat kombinaci budějovických středopolařů.

Téměř celou první půli se oba brankáři mohli oprávněně vztekat, že si pořdně nesáhnou na míč. Hra se ponejvíce odehrávala ve středu hřiště a pokud se náhodou míč dostal k blízkosti pokutového území, hráči obou týmů o něj se železnou pravidelností přicházeli. Jediné nebezpečí tak pedstavovaly standardní situace. Po jedné z nich, přímém kopu zahrávaném domácím Tichotou, padla také úvodní branka. Tichota poslal míč obloučkem přes zeď a přestože si Kafka na míč sáhl, ten skončil odrazem od tyč v síti. Byl to první dotyk hostujícího gólmana s míčem.

Budějovice hrozily také ze standardních situací. Po jednom z rohových kopů se už hráči v bílem radovali z vyrovnání, Homoláčův zásah hlavou však nebyl pro předchozí útočný faul v pokutovém území uznán. Jak se později ukázalo, Homoláčova radost nebyla poslední, kterou sudí Liba hostujícím hráčům upřel.

Druhá půle přinesla přeci jen zajímavější podívanou než první pětačtyřicetiminutovka. Budějovice se dostávaly více na dostřel Vaškovy branky a snažily se o vyrovnání, domácí se naopak několikrát dostali do nebezpečného brejku. Patnáct minut po přestávce se dvakrát v rozmezí tří minut mohl radovat ze svého premiéroveého ligového gólu domácí útočník Pospěch, ale nestalo se. V první jasné šanci místo střely přihrával ještě vedle stojícímu Dortovi, ovšem tomu míč v posldení chvíli sebral jistým zákrokem Chlebek, o chvíli později se už po ofsajdem zavánějící situaci hnal Pospěch na Kafku úplně sám. Namísto jistého zakončení alá Poborský však zvolil tvrdou ránu a ta ke zděšení domácích fanoušků skončila pouze na spojnici břevna a tyče.

Nemohoucnost opavského útočníka tak pomohla Budějovicím uchovat naději na bodový zisk. Hosté přidali na tempu a body mohl přiblížit v 70. minutě Kulič, ale jeho branka po vysunutí Lafatou nemohla být pro jasné postavení mimo hru uznána.

Budějovické útočné trápení vyvrcholilo tři minuty před koncem. Za ruku v pokutovém území Opavy nařídil sudí Liba nekompromisně penaltu. Míč si na značku postavil David Lafata, ale o chvíli později nejspíš litoval, že tuto povinnost nepřenechal některému ze spoluhráčů. Jeho ránu doprostřed branky totiž domácí gólman Vašek zlikvidoval, stejně jako Lafatovu dorážku. Lafata dostal i třetí šanci míč uklidit do branky, ale trefil jen tyč! Domácí po infarktovém závěru úspěšně rozkouskovali hru a taktickým výkonem dovedli zápas ke třetímu domácímu vítězství v sezóně. Opava se v tabulce posunula před České Budějovice na 9. příčku, Jihočechům patří po neúplném osmém kole 14. pozice.

Tomáš Matějček (Opava): V prvním poločase jsme nehráli dobře, ale na druhou stranu, kdybychom za stavu 1:0 proměnili jednu ze dvou vyložených šancí, mohlo být hotovo. Celkově jsme nehráli špatný fotbal a co je podstatné, vyhráli jsme oba domácí zápasy za sebou.

Pavel Tobiáš (Č.Budějovice): Byla to zbytečná porážka. Obzvláště po takovém vývoji, považuju to za velký neúspěch. Dali jsme tři góly a přesto prohráli. Výsledek jsme si nakonec pokazili penaltou sami. Náš výkon bych hodnotil jako velmi dobrý, byli jsme lepší, ovšem výsledek je negativní. Měli jsme tady rozhodně něco uhrát.