Další důležitou ligovou výhru si futsalisté připsali na palubovce třetího týmu soutěže FK GMM Jablonec, který je dosud jako jediný dokázal v českobudějovické hale obrat o plný bodový zisk. Od tohoto souboje odehrálo Dynamo PCO již 11 utkání, ze kterých vždy odešlo jako vítěz!

Českobudějovičtí nastoupili na severu Čech ve stejné sestavě, která si v minulém týdnu poradila v domácím utkání s Jerigem Plzeň a na jablonecké palubovce začali vskutku famózně. Již třicet vteřin po zahájení si David Radouch poradil se svým obráncem a dělovkou pod břevno nedal brankáři sebemenší šanci, 1:0. Prakticky vzápětí potrestal špatnou rozehrávku jabloneckých ten samý hráč, který využil v přečíslení dva na jednoho přihrávku Ondřeje Hačky a Dynamo PCO tak mělo již po necelé minutě výhodu dvou branek. Severočeši byli tímto začátkem nemile zaskočeni a jen těžko se dostávali do hry. Dynamo PCO i nadále udávalo tempo hry a svým pohybem dělalo soupeři velké problémy. V 11. minutě prošel domácí obranou Benát, obešel i brankáře, v rozhodující chvíli mu však utekl do zámezí. Jablonec zahrozil poprvé až ve 12. minutě. Petr Mečíř se pěkně uvolnil, proti jeho střele však skvěle zakročil brankář Jesenský. V 16. minutě to již bylo o tři branky. Radim Pouzar si prostrčil míč mezi dvěma obránci a střelou pod břevno již zvyšoval na 3:0. Domácím se podařilo snížit tři minuty před koncem první části, Tomáš Mazánek obral o míč Petra Benáta a upravil stav utkání na 1:3 z pohledu domácích, za tohoto stavu se také odcházelo do šaten.

Úvod druhé půle patřil jabloneckým, který dělali svým vysokým napadáním soupeři velké problémy. Byli to ale znovu hosté, kteří se radovali z branky. V čase 22.49 vsítil jejich čtvrtou branku Petr Benát, který si po přihrávce za obranu od Jasanského pohrál s obráncem i brankářem a vrátil hostům tříbrankové vedení. Jablonečtí se snažili zaskočit Dynamo PCO hrou bez brankáře, žádnou větší šanci si však nevytvořili. Ve 31. minutě si efektně potáhl balón hostující Hačka a svou dělovkou pod břevno zvyšoval již na 5:1 hosty. O tři minuty později se přece jen dočkali branky i domácí, Petr Mečíř si vyměnil míč s Tomášem Mazánkem a druhý jmenovaný snížil na 2:5. Českobudějovičtí však zareagovali okamžitě, po rychlé kombinaci si branku v zápase připsal i Stanislav Peterek, který využil přihrávku kapitána Pouzara. V poslední minutě zápasu jablonečtí ještě dokázali snížit brankou Mečíře a když ještě deset vteřin před koncem nastřelil Benát tyč domácí branky, svítil na světelné tabuli po konečném hvizdu výsledek 6:3 pro Dynamo PCO.

Jihočeši předvedli na horké půdě severočechů koncentrovaný výkon a odvezli si tak zasloužené vítězství. I nadále tak vedou ligovou tabulku o skóre před Kladnem, které o svém vítězství nad Mladou Boleslaví rozhodlo v poslední minutě domácího zápasu. V dalším kole přivítá Dynamo PCO na své palubovce tým Wizards Praha, kterému se podařilo zvítězit v Liberci. Zápas se odehraje v neděli 3.3. od 20.00 ve sportovní hale Lokomotivy České Budějovice.