Podruhé v sezoně si připsali futsalisté Dynama těsnou porážku na hostující palubovce. V dramatickém utkání v Mělníku mocně dotahovali, ale o zisk bodů přišli těsně před koncem. V dalším zápase čeká futsalisty zápas v Liberci.

Byli to domácí, kteří měli od začátku vážnější šance. Nejprve v šesté minutě zahrozil Lehner po nabídce Gabča. O minutu později z totožné pozice pálil Nečas, ovšem taky bez úspěchu. Olympik hrál velice agresivně, o čemž svědčí i počet akumulovaných faulů. V obou poločasech měli domácí po pěti prohřešcích, ale této příležitosti nedokázalo Dynamo využít.

Skóre zápasu se změnilo ve 13. minutě. Hrdý v obranné fázi získal míč a v situaci jeden na jednoho přihrál před prázdnou bránu Nečasovi, který měl velice jednoduchou práci - 1:0. O vyrovnání se postarala o tři minuty později zkušená dvojice Pouzar a zakončující Petr Benát - 1:1. Hned o minutu později, tedy v 17. minutě, upravil ukazatel skóre opět Nečas. Hrdý vysunul Nečase, který protančil mezi hostujícími beky, aby udělal následně kličku i Beránkovi a upravil na 2:1. Vyrovnání měl o minutu později na noze Benát, který těsně minul zařízení. V prvním poločase se více nestalo, i když domácí si minutu před koncem připočetli pátý akumulovaný faul.

Druhý poločas začal pro Dynamo slibně. Ve 22. minutě orazítkoval Pouzar břevno. Olympik si chtěl dodat více klidu do hry. Ve 23. minutě šli domácí Nečas s Hrdým do brejkové situace, kterou úspěšně zakončili - 3:1. Benát byl v tomto zápase při chuti, tentokrát ale v roli nahrávajícího. Svou přihrávkou nalezl Jasanského, který se nemýlil - 3:2. Tlak Dynama se stupňoval. Dominik Hric trefil ve 28. minutě tyč, nemusel však příliš dlouho zoufat. O dvě minuty později se dostal do palebné pozice znovu. Tentokrát propálil vše, co mu stálo v cestě - 3:3. Zápas dostával náboj, což se muselo líbit přísedícím divákům. Nicméně, jak už se tomu stalo v prvním poločase, po necelé minutě si vyrovnávací brankou vzali domácí své vedení zpět. Byl to opět Hrdý, který z rychlého kontru překonal Beránka - 4:3.

36. minuta přinesla další podívanou. Jak říkal před utkáním, kapitán Pouzar chtěl odvézt z palubovky v Mělníku minimálně bod. Vzal tedy zodpovědnost na svá bedra a krásnou ranou do šibenice Šandovi branky vyrovnal na 4:4! Nicméně se scénář z prvního, respektive druhého poločasu, opakoval. Dynamo si ani ne minutu po vyrovnávací brance nechalo utéct zisk bodů. Gabčo rozehrával rohový kop, před brankou našel osamoceného Lehnera a ten zažehnul lavinu radosti na domácí straně - 5:4.

Jakub Němec (trenér Mělníku): „Jsme rádi, že jsme v takto důležitém utkání dokázali zvítězit. Výsledek asi odpovídá průběhu utkání, o gól navíc jsme si to zasloužili. Chtěli jsme mít utkání od začátku pod kontrolou. To se nám výsledkově relativně dařilo, i když předvedená hra nebyla podle představ. Bohužel jsme udělali několik zbytečných chyb, které soupeř potrestal. Hlavně za stavu 3:1 jsme měli dost příležitostí vedení navýšit, místo toho jsme Českým Budějovicím dovolili vyrovnat a dostat se zpět do utkání. Šli jsme ale dnes za vítězstvím víc než soupeř, a proto jsme na konci dokázali dát rozhodující branku.

Vojtěch Vejvar (trenér Dynama): "Do Mělníku jsme vyrazili s cílem vybojovat tři body, které by byly pro nás obzvlášť cenné. První poločas zápasu byl velmi vyrovnaný, nicméně byli jsme to my, kdo první inkasoval. Po zásluze jsme srovnali, abychom dostali z rychlého kontru domácích gól do šaten na 2:1. Druhý poločas jsme začali aktivně, byli jsme lepší, ale paradoxně dostali gól na 3:1. Potom jsme moc nevěděli, co hrát a až poměrně šťastná trefa Jasanského nás dostala na dostřel jediné branky. Od té doby jsme na hřišti byli lepší, ale bohužel vytvořené šance jsme nedokázali proměnit. Na rozdíl od domácích. Pro nás je to určitě ztráta, nicméně máme pouze prostor pro krátké shrnutí a už se musíme soustředit na páteční utkání v Liberci, kam jsme mohli odjíždět s pocitem tří bodů v zádech.