Ve druhém kole nejvyšší futsalové soutěže se hráčům Dynama nedařilo a na domácí palubovce vysoko podlehli pražské Slavii. O jedinou brankou se postaral Dominik Hric. V dalším kole jedou futsalisté po reprezentační přestávce do Mělníku.

První poločas se nesl v neustupujícím tlaku hostů, kteří byli celých dvacet minut výrazně při chuti. Domácí tým se nemohl prokousat ze své vlastní poloviny, a to především díky vysokému postavení hráčů Slavie a včasnému dostupování. Rozehrávka domácích končila ztrátami, ze kterých Slavia trestala. Důležité bylo i odstoupení kapitána Pouzara. Vše začalo v páté minutě, kdy se do míče z přímého kopu opřel De Souza a ranou do šibenice otevřel skóre utkání - 0:1. O čtyři minuty později se po naučené kombinaci trefil Brychta, který neodmítl nabídku od kapitána Homoly nástřelem z pravé strany - 0:2. Slavie bylo plné hřiště. Domácím nedávala vůbec žádný prostor a byla po zásluze odměněna třetí brankou, kterou si připsal Jošt - 0:3. Jošt zároveň spustil hrůznou tříminutovku, která znamenala jeho druhou trefu - 0:4. Přinesl také Zárubův projektil do levého horního rohu Beránkovi branky - 0:5. Nebo pumelici Křemena - 0:6. Nutno podotknout, že dvojice Záruba – Homola byla velice aktivní a při kombinacích si dokázali nadmíru vyhovět. První vážnou situaci domácích měl na svědomí Benát. Vše začalo až přílišnou snahou hostů dát co nejvíce branek. Pokus o hru s brankařem v poli se mohl Slavii vymstít. Střelu Benáta však kryl včasným návratem do branky Karpiak. První poločas více nepřinesl, a tak se odcházelo do kabiny za stavu 0:6 pro hosty.

Na týmu domácích byla znát přestávková pauza, která přinesla oživení. Jednak se více dařilo domácím kombinovat a také i více zakončovat. Hned po 40 vteřinách na palubovce mohl vstřelit úvodní gól Jasanský, který těsně minul konstrukci. Poté Benát upaloval sám na Karpiaka. V tandemu mu nabíhal Jakub Hric, kterého se Benát snažil přihrávkou do prázdné branky nalézt. Karpiak však hru přečetl. Slovo si tak znovu vzala Slavia. Homola posunul míč Slámovi, který prudkou ranou zvýšil na 0:7. Debaklu zabránila bratrská dvojice Jakub a Dominik Hricové. První jmenovaný posunul míč na Dominika Hrice, který od vlastní branky lobem překonal vystoupeného Karpiaka - 1:7. Další velkou šanci ve měl Benát, který nadvakrát nepřekonal Karpiaka. Slavia jakoby vycítila, že může nejvíce udeřit v krátkých časových intervalech. V rozmezí 38. a 39. minuty vstřelila opět tři branky. Smrtící minutu rozjel Záruba ve spolupráci s Homolou, aby na ně navázal mladík Hruška, který do prázdné brány zvýšil na 1:9. Mladý futsalista vstřelil i poslední branku zápasu, když o dvacet vteřin později stál na konci Zárubovo nástřelu z pravé strany - 1:10.

Jakub Hric (hráč PCO Dynamo České Budějovice): "Těžko hledám slova po takovém zápase, chtěli jsme být minimálně vyrovnaným soupeřem. Bohužel první poločas z naší strany byl katastrofální, chyběla nám rychlost, soubojovost a odvaha. Soupeři gratuluji k jednoznačné výhře. My se teď musíme nad sebou zamyslet, zhodnotit celý dnešní výkon a pokračovat dál."

David Filinger (trenér Slavia): "Přijeli jsme sem s nějakou taktikou a ta taktika nám vyšla do posledního puntíku. Kluci splnili všechno, co jsme si řekli, takže mohu být mimořádně spokojen. Vycházely nám kombinace, které jsme si nacvičili. Tohle jsme dávali klukům do hlavy celý týden. Věděli jsme, že to Budějovicím bude dělat problémy, protože to jsou většinou fotbalisté. Ze začátku jsme se sice trochu trápili v koncovce, ale bylo to o pár gólech. Poté už bylo všechno v naší linii. Takhle si představuji, že bychom to měli zvládat."