Futsalisté Dynama se v nejvyšší soutěži představili poprvé v novém roce a na palubovce České Lípy dokázali bodovat. Utkání plné zvratů nakonec skončilo divokou přestřelkou a remízou 7:7. Čtyřmi góly se v černobílém dresu zaskvěl Štěpán Prokeš.

Začali lépe domácí. Domácí se ujali vedení, prosadit se dokázal střelou z dálky Matějka - 1:0. Přesně o 50 vteřin později domácí znovu udeřili a odskočili tak na rozdíl dvou branek. Brankář Kirov si udělal sólo výlet, nikdo z hráčů Dynama nevystoupil proti a Kirov ranou bodlem propálil Jasenského - 2:0.

Dynamo odpovědělo v 8. minutě. Povedenou akci, kterou začal Hrbáč přihrávkou na Jasanského, dokončil Prokeš střelou mezi nohy Kirova - 2:1. Hra měla náboj, šance na obou stranách likvidovali brankáři nebo obětaví obránci. Démoni odskočili znovu na rozdíl dvou branek v 11. minutě. Na zadní tyči se po nástřelu objevil Bialek a šťastně překonal Jasenského - 3:1. Snížení obstarala dvojice Radouch - Benát. Druhý jmenovaný zakončoval po pohledné kombinaci do prázdné branky - 3:2. V 16. minutě Démoni udeřili znovu, dokázal se prosadit z odražené střely Matějka, který míč umístil k tyči - 4:2. Gólovou přestřelku prvního poločasu završil Prokeš po přihrávce Hrbáče lobem za záda Kirova - 4:3.

Druhý poločas vyšel lépe Dynamu. Ve 23. minutě se po nástřelu Jasanského prosadil znovu Prokeš, který dovršil hattrick a zápas tak začal od znovu - 4:4. O 10 vteřin později Dynamo zvrátilo utkání na svou stranu. Spolupráci Hanzlíka a Prokeše zakončil Hanzlík do prázdné branky - 4:5. Smolný moment přišel ve 26. minutě, kdy si nástřel Zapletela srazil nešťastně do vlastní sítě Hanzlík - 5:5. Dynamo hnané energií plynoucí z obratu, bylo odhodlané přivést na jih Čech všechny body. Ve 30 minutě stál na konci kombinace znovu Benát, který posunul Dynamo zase o krok blíž vítězství, střelou pod břevno - 5:6. Dynamu o pár vteřin později vyšel další rychlý brejk, který zakončil střelou do prázdné brány na bližší tyč Prokeš - 5:7. Ztrátu Hrbáče na vlastní polovině potrestal do prázdné branky Klimt - 6:7. Do konce zbývalo 9 minut a hra se přelévala nahoru dolu. Dynamo mohlo znovu odskočit na rozdíl dvou branek, leč Kirov vše polapil.

Ve 38. minutě Bialek na levé straně potáhl míč a střelou pod břevno srovnal kola osudí na 7:7. Jeho branka byla zároveň poslední v zápase. Pro oba týmy je bod ovšem málo a i díky losu, který Dynamo má před sebou, je šance na udržení čím dál nižší.

Karel Kruliš (Česká Lípa): „Bod bereme a věříme, že bude stačit k záchraně. Soupeř byl produktivní a hrál uvolněně. My byli pod tlakem, ale to nás neomlouvá. Budeme bojovat dál.”

Štěpán Prokeš (hráč Dynama): „Zápas určitě pohledný pro diváky, nicméně výsledek je nic neříkající ani pro jeden tým. Chtěli jsme naplno bodovat, po obratu ve druhé půli jsem věřil, že to zvládneme, ale stejně jako v jiných zápasech, jsme nezvládli koncovku. Dvě minuty před koncem inkasujeme a o slibně rozehraný zápas přijdeme. Nejvíc mě asi mrzí, jak lacino branky týmům darujeme. Vzhledem k budoucímu losu je bod málo.”