Velice dobrý výkon podali futsalisté Dynama v prvním ligovém kole nové sezony, kdy pořádně potrápili velkého favorita celé soutěže Chrudim. Jihočeši sice prohrávali po poločase 0:2, ale ve druhém se jim podařilo snížit. V závěru ještě bojovali o remízu, ale domácí už si náskok pohlídali.

Hned v úvodu bylo znát, kdo bude určovat tempo. Chrudimští vstoupili do zápasu velice aktivně a v podstatě se uvelebili na naší polovině po celý první poločas. První vážnou šanci měl Koudelka, který ale ztroskotal na výborně chytajícím Beránkovi. Chrudim zlomila naši obranu v čase 5:23, kdy Felipe posunul balon na Došu, který prudkou ranou na zadní tyč překvapil gólmana a poslal domácí do vedení - 1:0.

Domácí dále pokračovali v tlaku, jejich šance se postupně akumulovaly – Everton, Max, Felipe. Všichni ale ztroskotali na obětavých zákrocích našich hráčů a výborně chytajícím Beránkovi. Zlom nastal v čase 10:36. Lacinou ztrátu domácí využili. Dvojice Felipe – Everton zakombinovala, Everton si obhodil obránce a ranou k levé tyči nedal Beránkovi šanci - 2:0. Na naší straně měl největší šanci poločasu Benát, který uháněl po pravé straně na Litviněnka, v poslední fázi si míč lehce předkopl, načež Litviněnko dokázal, skluzem pod nohy, zareagovat.

Do druhého poločasu jsme chtěli dále držet Chrudimské dál na dostřel naší branky, a to se povedlo. Domácí nemohli najít recept, jak se prokombinovat až k naší bráně a málem mohli být potrestaní. Hned v úvodu domácí defenziva propadla a na Litviněnka se řítila dvojice Jasanský – Benát. První jmenovaný volil střelu na místo přihrávky a Litviněnko si připsal veledůležitý zákrok.

Následně přišla série šancí a šťastných momentů na obou stranách. Domácí Mareš netrefil odkrytou branku, Benát z levé strany nastřelil boční síť. Drozdova rána orazítkovaná tyč, Maxova pumelice šla do rukavic Beránka. Nakonec přišlo překvapení pro celou halu. Na levé straně rychlá rozehrávka autu, Hric ve snaze nalézt před brankou Benáta nastřelil míč o Koudelkovu patu, který si srazil balon za Litviněnkova záda - 2:1.

Utkání se po gólu odehrávalo především ve středové části palubovky. Oba týmy při zisku velmi dobře kombinovaly. I když jsme vycítili šanci na srovnání, vážné příležitosti jsme se již nedobrali. Navíc přišla série žlutých karet. První žlutou kartu obdržel Slavík za špatné střídání a druhou, pár vteřin poté, Pouzar za faul.

Premiéru si odbyl Martin Slavík. O tom, jak se cítil, co ho nejvíce překvapilo a jak Vás všechny fanoušky zdraví, se můžete dozvědět více zde.

Velikou pochvalu si zaslouží celý tým za 100% disciplinovanost a nasazení. Perfektní a bezchybný výkon předvedl gólman Beránek.

Felipe Conde (trenér Chrudimi): „Premiéry jsou obvykle složité. My jsme začali zápas dobře, s velkou chutí, vytvořili jsme si řadu šancí, ale dost jich neproměnili. Poločas jsme vyhráli o dvě branky, mělo nám to dodat klid pro druhou půli, ale to se nestalo. Kluci se snažili po dlouhé době předvést v mistrovském zápase dobrý výkon, hosté ale skvěle bránili, i to nám vzalo rovnováhu a začali jsme dělat mnoho chyb. Zůstávám pozitivní, začali jsme třemi body, které byly cílem. Nyní pokračujeme v práci dál.“

Štěpán Prokeš (hráč Dynama): „Do zápasu jsme šli s maximálním nasazením a zodpovědností poprat se o nejlepší možný výsledek. Kdyby nám někdo řekl, že to nakonec bude 2:1, asi se usmějeme. Nutno říct, že Chrudim první poločas dominovala, měla mnoho šancí a krásných kombinací. Druhý poločas už se dostávali na dostřel naší branky podstatně méně. Pro nás šťastný gól, který se ale počítá. Výsledek bereme všema deseti a potvrdilo se nám, že plněním si individuálních povinností na sto procent, lze sehrát úctyhodnou partii s jakýmkoliv týmem.”