Tak blízko k výhře na hřišti Žižkova fotbalisté Dynama dlouho nebyli. Tým Pavla Tobiáše odehrál v rámci 26. kola dobré utkání, dostal se rychle do vedení a vytvořil si i několik velmi dobrých, přesto nakonec prohrál. Domácí fotbalisté totiž v průběhu druhé půle dokonali obrat a když ani Petr Benát neproměnil dvacet minut před koncem pokutový kop, skončilo utkání výhrou Žižkova 2:1.

Fotbalisté Dynama nastoupili oproti předešlým zápasům s jednou změnou v základní sestavě. Místo Petra Šímy se na levém kraji záložní formace objevil Pavel Mezlík, který hned od úvodních minut hýřil aktivitou. Z pohledu jihočeského fanouška byla zajímavá i sestava domácího celku. Na pravém okraji obrany nastoupil Marián Palát, jenž v sezoně 2001/02 oblékal dres Dynama a naopak ani na lavičce náhradníků nebyl Martin Vozábal.

Jihočeši začali výborně a v úvodních minutách svou aktivitou soupeře k ničemu nepouštěli. Naopak sami si vytvářeli gólové šance. Již ve 4. minutě mohl po centru z pravé strany otevřít skóre zápasu Riegel, jeho gólovou hlavičku ale skvěle vytáhl brankář Bartalský na roh. Další nebezpečnou ránu vyslal k domácímu brankáři o sedm minut později Stráský, Bartalský byl ale opět na místě.

Domácí se jen těžko dostávali do tempa a toho Jihočeši využili v 18. minutě k otevření skóre. Skvostnou akci hostů zakončil ranou z voleje přímo do šibenice Petr Banát. Nevýrazně hrající domácí ale dokázali po první kloudné šanci v zápase vyrovnat. V probíhající 21. minutě Stracený odcentroval do vápna, míč dlouho krotil Kalod a po jeho střele se balón dostal ke Zdeňku Koukalovi, který tvrdou ranou nedal Kučerovi šanci. Díky vstřelené brance se domácí konečně dostali také do zápasu, střelecké pokusy Hrušky a Stráského byly sice nebezpečné, gólem ale neskončili.

Ve zbytku poločasu se hra sice opticky vyrovnala, daleko fotbalovějším dojmem ale působili Jihočeši, kteří svými narážečkami a pohodovým fotbalem dělali domácí obraně velké problémy. Jedna z posledních zajímavějších akcí přišla v prvním poločase ve 39. minutě, kdy Mezlík přiťukl míč do vyložené gólové šance Sedláčkovi, ten ale bez přípravy zamířil vysoko nad a mimo.

Do druhého poločasu nastoupili domácí jako velká voda a hned v úvodu se dožadovali penalty za pádech Naumova a následně Kaloda, sudí Drábek byl ale v klidu. V 50. minutě pak Jihočeši vstřelili Mezlíkem gól, v době přihrávky byl ale útočník Dynama v ofsajdu a gól tak nebyl uznán. V dalším průběhu zápasu domácí fotbalisté ještě přidali, když jim to nešlo fotbalovostí, přidali na nasazení a bojovnosti. Po tlaku na budějovickou bránu zahrál v 58. minutě čtyři metry za vápnem rukou Horejš a následný přímý kop Luďka Straceného si za záda vlastního brankáře tečoval Michael Žižka.

Jihočeši ale ani za nepříznivého stavu nesložili zbraně a stále předváděli zajímavé kombinace a často se dostávali až do zakončení. V dobrých střeleckých pozicích se postupně ocitli Mezlík a následně Sedláček, jejich slabé střely doprostřed brány ale gólmana Bartalského nezaměstnaly. V 70. minutě mohlo být ale vše jinak. Ve vápně faulovaný Hudson dokázal po tvrdém direktu Bartalského nastřelit tyč domácí brány. Rozhodčí Bartalský následně odpískal pokutový kop, jehož exekuce se ujal Petr Benát. Nejlepší budějovický střelec ale svou ranou nastřelil pouze tu samou tyč, který před několika vteřinami zabránila ve skórování Fernandu Hudsonovi.

Prakticky z protiútoku mohl skórovat Naumov, kterého ale vychytal Kučera a navíc mu byl odmáván ofsajd. Ani neproměněná penalta ale Dynamo nepoložila a Jihočeši byli na půdě Žižkova stále lepším týmem. Dvojice Hudson - Benát chtěla odčinit předchozí zaváhání, po zajímavé akci ale trefil druhý jmenovaný ranou z hranice vápna pouze protihráče. V 77. minutě mohli ale po další standardní situaci domácí zvýšit na 3:1, na centrovaný míč si naskočil Procházka a svou hlavičkou orazítkoval tyč Kučerovy brány. V samém závěru vrhli Jihočeši poslední zbytky sil do ofenzivy, skórovat se jim ale už nepovedlo.