Dobrá a ofenzivní hra tentokrát fotbalistům Dynama body nepřinesla. V zápase 26. kola Gambrinus ligy byli Jihočeši na hřišti Žižkova svému sokovi více než vyrovnaným soupeřem, přesto ale nakonec prohráli 1:2. "Mrzí mě, že hráči nebyli za ten svůj výkon odměněni alespoň bodem. To se ale nedá nic dělat," krčil po zápase rameny kouč Pavel Tobiáš.

Dynamo sice na Žižkově nastoupilo proti houževnatému soupeři, přesto ale bylo v úvodních minutách výrazně aktivnější a na domácích bylo vidět, jak moc mají svázané nohy. "Z naší strany to pak bylo potvrzení dobré formy z posledních zápasů. V průběhu prvního poločasu jsme v určitých fázích soupeře přehrávali, měli jsme víc šancí. Žižkov ale hodně bojoval a vstup do druhého poločasu se mu povedl. Dostal nás pod tlak a vstřelil důležitý druhý gól," hodnotil Pavel Tobiáš, jenž si také všiml toho, s jakou vervou domácí následně ve hře pokračovali: "Myslím, že to bylo utkání, jaké se dalo očekávat. Ze strany domácích to bylo o velkém nasazení a bojovnosti. Některé jejich zákroky byly hodně důrazné a řekl bych, že možná až na hraně." Výmluvně hovoří také statistiky. Zatímco Dynamo faulovalo za celé utkání desetkrát, domácí si připsali přesně dvojnásobný počet nedovolených zákroků.

Jihočeši dokázali sympaticky bojovat i s nepřízní osudu. Když od 59. minuty prohrávali 2:1, zvýšili úsilí a za deset minut měli možnost po faulu na Hudsona kopat pokutový kop. Ten ale pouze do tyče poslal lídr týmu Petr Benát. "Fotbalový pánbíček se od nás pak odvrátil, protože by měla přijít spravedlivá remíza. My jsme ale nastřelili jen dvě tyče a tak to občas ve fotbale chodí," dodal na toto téma Tobiáš, který si ve druhém poločase všiml nezměrného úsilí domácího celku: "My jsme ten zápas nezvládli a domácí do toho dali více vůle. Nezbývá nám než jim pogratulovat."

Čtyři kola před koncem ligy se situace v dolních patrech významně zdramatizovala. Žižkov i Zlín se dotáhly na Příbram a čistě teoreticky nemá jistotu záchrany zatím ani Dynamo. "V žádném případě nemusíme mít strach o ligu. S touto naší hrou určitě nějaké body do konce ligy získáme. Čekají nás ještě dva zápasy doma a body uhrajeme. My máme sílu a věříme si. K záchraně bude potřeba jednatřicet bodů a my v těch čtyřech zápasech ten jeden bod stoprocentně uhrajeme," řekl rezolutně Tobiáš, kterého po zápase mrzelo, že ten bod jeho tým neuhrál právě na půdě Žižkova. "Za svůj výkon by si hráči bod zasloužili, ale to se nedá nic dělat," podotkl na závěr budějovický kouč.


Domácí asistent trenéra Boris Kočí, který na lavičce nahradil distancovaného Zdeňka Ščasného byl výhrou svého týmu nadšen, přesto ale věděl, že se tříbodový zisk pro Žižkov nerodil vůbec lehce. "My jsme do toho utkání nevstoupili dobře. Bylo vidět, že je to pro nás existenční stejně jako každý další. Pak se k tomu přidalo, že se soupeř dostal do vedení po krásné střele Benáta. Tam jsme prožívali kritické chvíle utkání a důležité bylo, že se nám do poločasu podařilo ještě vyrovnat a tím jsme se uklidnili," začal své hodnocení.

Zatímco výrazná část prvního poločasu patřila Dynamu, ta druhá se nesla ve znamení zlepšené hry Žižkovských. "Druhou půli jsme působili fotbalovějším dojmem, vytvořili jsme si i nějaké šance a je třeba také říci, že jsme za stavu 2:1 měli také štěstí, kdy soupeř neproměnil penaltu. My jsme pak měli i další příležitosti přidat další branku, ale to se nám nepodařilo. Přesto je pro nás výsledek 2:1 cenný a stále žijeme," dodal Kočí, který neměl ani problémy s komunikací s hlavním trenérem: "Tady na Žižkově nejsou tribuny daleko, takže v té komunikaci žádný problém nebyl. Na spoustu věcí jsme se připravili již před zápasem a když bylo potřeba něco doladit během hry, tak tam problém nebyl."

Stejně jako Zlín začal i Žižkov v posledních týdnech tak trochu vstávat z mrtvých. Dlouho odepisované týmy začaly pravidelně bodovat a šance na záchranu se z teoretických rovin přesunula do reálnějších. "Soupeřům jsme se přiblížili na tři body a uvidíme, jak se to bude dále vyvíjet. Každopádně jsme to alespoň zdramatizovali a já věřím, že do 30. kola budeme bojovat," řekl na úplný závěr Boris Kočí.