Úvodní utkání v novém roce a první zápas po dlouhé pauze zaviněné koronavirem se futsalistům Dynama nevyvedli. Jihočeši se proti nováčkovi soutěži trefili pouze jednou a nakonec prohráli vysoko 1:5. Foto: Miroslav Kusbach.

Zimní pauza začala pro všechny futsalisty o něco dříve, než bylo plánované. I proto se musela celé soutěži a všem dalším okolnostem přizpůsobit termínová listina zápasů. Restart ligy začal pátého ledna, budějovický tým naskočil do vlaku zápasem o den později proti Žabinským Vlkům Brno. Tedy mužstvo, které postoupilo v loňském ročníku z druhé ligy.

Úvod utkání začal vlažně, kdy se oba týmy spíše poznávaly. Hra se odehrávala mezi vápny. Do vážnější dvojité šance se dostal Benát, který nejprve ztroskotal na výborně chytajícím Večeřovi a z následné šance mu z brankové čáry ukradl branku hostující obránce.

Hosté působili v úvodu rozpačitým dojmem, čehož domácí nedokázali využít. Po střelách Peterka, Hrice a Radoucha kýžené vedení nepřišlo. Zápas připomínal ohranou pravdu, že kdo dá první branku, bude mít štěstíčko na své straně. Ve druhé polovině poločasu hosté ožili a zároveň se ujali vedení, a to když domácí ztratili při volném kopu koncentraci. Hosté zahrávali nacvičený signál, na jehož konci stál Chroust, který tvrdou ranou propálil Beránka - 0:1.

Ke konci poločasu domácí prováhali možnost na vyrovnání. Při situaci tři na jednoho nedokázali skórovat, a proto si hosté urvali do druhého poločasu lepší výsledek.

Druhý poločas nabídl živější futsal, který musel bavit každého fanouška u obrazovek. Už od druhé minuty druhé půle bylo živo a šance střídala šanci. Pro domácí fanoušky to byli ale bohužel hosté, kteří své vedení ještě navýšili. A byla to vskutku akce ligových parametrů. Havlín si narazil se Starým, který předložil do odkryté sítě znovu Havlínovi - 0:2.

Netrvalo však dlouho, přesněji 16 vteřin, a domácí snížili tečovanou ranou Dominika Hrice na 1:2. Jednalo se ovšem o poslední úspěšný pokus, který Večeřa nezachytil. Hosty tato branka nesrazila. O minutu později přidal třetí gól Hromek a na něho navázal Starý - 1:4.

Domácí měli ze hry více, ale chyběla produktivita. Z vypálených střel trefili postupně brankovou konstrukci Hric a Sláma. Další střely skončily na rukavicích výborně chytajícího Večeři, který byl mužem utkání.

Agresivní hra domácích vyústila v šest akumulovaných faulů, a tak přišel na řadu první pokutový kop, který Beránek zlikvidoval. O pár vteřin později přišel další faul, který znamenal další pokutový kop. Tentokrát se hosté nemýlili a konkrétně Hansl si připsal první trefu v zápase - 1:5. Do konce zápasu si hosté utkání pohlídali a k žádné další změně nedošlo.

Fotogalerie

David Radouch (hráč Dynama): „V utkání s Vlky jsme měli více ze hry, bohužel se nám nepodařilo proměnit šance hlavně za stavu 0:0. Dobře bránící soupeř nás dokázal potrestat. Následující zápas s Mělníkem musíme zlepšit takticky a věřím, že si připíšeme první body do tabulky.”