Samotný závěr sezony se futsalistům Dynama nezdařil. Jihočeši na palubovce pražské Slavie nedostali sebemenší šanci a prohráli vysoko 1:12. Sezonu tak zakončili na devátém místě, takže jim těsně unikl postup do play off.

Domácí od první minuty ukazovali, kdo bude mít v tomto utkání navrch. Již ve druhé minutě orazítkoval Homola tyč Beránkovy branky. Bylo to varování pro Dynamo, které prozatím branku neznamenalo. První střelecký pokus Dynama zaznamenal Peterek, střelu ale nedokázal usměrnit mezi tři tyče.

V 6. minutě domácí vstřelili první branku. Sešívaní futsalisté byli poznání aktivnější a nyní využili rozehrávky Záruby. Křemen předal balon na Jošta, který potvrdil pozici krále střelců a překonal brankáře Dynama – 1:0. Domácí rozhodně neměli v úmyslu sundávat nohu z plynu. Ani o minutu později přišel další trest. Po chybě v rozehrávce vyrazili slávisté ke smrtícímu brejku. Zárubova přihrávka byla využita přesným obstřelem Jošta, který přidal druhou branku v zápase – 2:0.

Jakoby Dynamo na Slavii nemohlo najít recept. V 10. minutě makedonský reprezentant Leovski přihrál Ševčíkovi do zdánlivě složité pozice. Slovenský legionář trefil balon mezi nohy brankáře Beránka – 3:0. Dynamo vzápětí odpovědělo povedenou brankou. Radouch se uvolnil na ose hřiště a tvrdou ránu namířil pod břevno Vondráčkovy branky – 3:1.

Slavia očividně na obranu Dynama umí. Rychlá odpověď na Radouchovu branku přišla ještě v téže minutě. Sláma využil perfektního pasu od Leovského a zavěsil další gól do sítě Dynama – 4:1. Dynamo ve své touze a snaze o korigování výsledku dělalo veliké hrubky při rozehrávce. Jednu takovou ve 13. minutě domácí tým využil, a to když znovu slávisté utekli do přečíslení. Nabídku od Jošta do prázdné branky Křemen v klidu poslal do odkryté branky – 5:1.

Dynamu se podařilo hru zklidnit a mít míč více na nohách. Poučka říká, když držíš míč nemůžeš dostat branku. Naopak blízko druhé brance v zápasu byl Sláma, kterého vychytal Vondráček. V 19. minutě přidal další hřebíček do rakve Záruba. Jeho tvrdá rána skončila nad ramenem brankáře Beránka v hostující síti – 6:1.

Lepší vstup do druhého poločasu mělo Dynamo. Hned v úvodu mohl Benát snížit, ale nabídku od Radoucha poslal těsně nad branku. Slovo si znovu vzali domácí. Ve 23. minutě předvedl parádní slalom Křemen. Sešívaná sedmadevadesátka se dostala až před branku. Křemen nesobecky přihrál míč Joštovi, který zkompletoval hattrick – 7:1. Slávisté byli utržení ze řetězu. Ve 24. minutě zahrávali rohový kop. Sita se opřel do míče, který Vaktor nechytatelně tečoval míč za záda brankáře Beránka – 8:1. Tento zápas Dynamu opravdu nesedl, jak takticky tak herně.

Ve 29. minutě předal Jošt míč Danielovi, který kladenským nártem překonal brankáře Beránka – 9:1. Desátá branka padla opět ve velice úzkém časovém sledu, ani ne o minutu později. Homola se snažil překvapit obranu Dynama. Nakonec ale poslal míč Danielovi, který po krátké době přidal další branku – 10:1. Leč to může vypadat velice špatně Dynamo zbraně nesložilo. Do protiútoku vyrazil Radouch, který překonal brankaře, ale míč skončil pouze na tyči! Dobíhající Pouzar míč do branky nedokázal dorazit.

Ve 35. minutě Sláma narazil míč Křemenovi, který pohodlně zvýšil náskok Slavie – 11:1. Na konečných 12:1 upravil znovu Křemen, který zkompletoval hattrick po tvrdé ráně pod břevno Beránkovy branky.

Pro Dynamo tak tímto zápasem skončila sezona na 9. příčce, která play off nezaručuje. Za normálních okolností by neznamenala ani sestup, nicméně upravená pravidla soutěže a přerušená 2. liga znamenají, že žádný z klubů v tomto ročníku nesestupuje.

Stanislav Peterek (hráč Dynama): "Poslední zápas sezóny se nám vůbec nevydařil. Musíme uznat kvalitu soupeře. Určitě jsme jim tento zápas naší zodpovědností mohli víc zkomplikovat. Pro mě osobně to byl náš nejhorší výkon v sezoně. Je třeba se poučit, aby se tento výkon v příští sezoně neopakoval."

David Frič (trenér Slavie): "S generálkou na play off jsem spokojený, vysoko jsme zvítězili, vyzkoušeli jsme si různé kombinace a složení čtyřek, teď už se budeme plně soustředit na vrchol sezony."