Druhou výhru v řadě si v nejvyšší soutěži na domácí palubovce připsali futsalisté Dynama. Tentokrát dokázali přehrát severočeský Liberec, když se na vítězství podíleli dvěma brankami Petr Benát a David Radouch, jednou se prosadil také Karel Sláma. Foto: Miroslav Kusbach.

První poločas přinesl vlažný průběh na obou stranách a byl doplněn několika pokusy mezi tři tyče, žádný z nich ale gólmany na obou stranách neohrozily. Výrazná šance, která znamenala i úvodní branku utkání, přišla v osmé minutě. Dominik Hric prostrčil mezi nohama obránce na Radoucha, který naznačil střelu, oklamal Vogta i obránce a následně zakončil do prázdné branky - 1:0.

V 15. minutě Liberec odpověděl. Janáček vybídl Henzla, který bombou pod břevno brankové konstrukce vyrovnal na 1:1. V 17. minutě Janáček orazítkoval tvrdou ranou z brejku tyč! O dvě minuty později Dominik Hric skrytou ranou málem nachytal Vogta, který na poslední chvíli zareagoval reflexním zákrokem. Do poločasu, respektive dvacet vteřin před poločasovým klaksonem, měl šanci zvrátit výsledek na svou stranu hostující Žoček. Ten ztroskotal na výborně chytajícím Beránkovi.

Druhý poločas začal zostra. Blokovaná střela Benka byla nebezpečnější víc, než vypadala. Beránek předvedl krásný rozštěp! Hned o dvě minuty později převedl Sláma krásnou akci. Na útočné polovině si pohrál s obránci a poté nenápadným, ale tečovaným bodlem trefil zařízení. Míč se odrazem od břevna a tyče ocitl v síti Vogtovi branky - 2:1. Oba týmy hrály velice tvrdou hru, ze které pramenilo mnoho faulů. Bylo zjevné, že si týmy nechtějí nic darovat.

Průběh druhého poločasu byl spíše vlažný, na šance chudší. Po sympatických pokusech Radoucha, Hrice a Beránka bylo skóre stále pouze o jednu branku. Ve 32. minutě mělo Dynamo výhodu, a to sice v momentě, kdy si Liberec připsal pátý akumulovaný faul. Ve 33. minutě to už byl šestý faul a pokutový kop, kterého se zhostil Radouch a druhým gólem v utkání navýšil skóre na 3:1. O minutu později byl Radouch odměněn za aktivitu druhým pokutovým kopem. Avšak Vogt předváděl velice kvalitní výkon a držel svůj tým nad vodou. Liberec následně od 35. minuty začal hrát power play, ze které si příliš šancí nevytvořil. Čtvrtou branku přidal po pasu za obranu od Jasanského minutu před koncem Benát, když prostřelil hostujícího brankaře - 4:1. Zdálo by se, že je dokonáno, Benát si však myslel opak. O třicet vteřin později přidal druhou branku, kdy ho pohotově vyslal do samostatného úniku Beránek - 5:1.

Jiří Hrbáč (hráč Dynama): „Odehráli jsme dobré utkání. Liberec je kvalitní mužstvo a má zkušené hráče. Věděli jsme, že musíme být absolutně koncentrovaní směrem dozadu. To se nám celý zápas dařilo velmi dobře a odměnou nám je zasloužená výhra.“