Úvod nové sezony vyšel futsalistům Dynama na jedničku. Na palubovce Žabinských Vlků Brno ani jednou neinkasovali, třikrát se trefili a na jih Čech přivezli plný počet bodů. Do kolonky střelců se postupně zapsali Petr Benát, Jakub Hric a Martin Jasanský.

Oba týmy nastoupily bez svých několika opor a jediný gól poločasu padl v osmé minutě, když těsně před brankou usměrnil míč do sítě Petr Benát - 0:1 V tu chvíli měli hosté herně mírně navrch a nebýt domácího gólmana, mohly přijít i další góly do domácí branky. Brněnští si v prvním poločase prakticky nevytvořili žádnou brankovou příležitost.

Po změně stran byla hra poměrně vyrovnaná, ale v brankovišti Budějovic bylo Brno stále bezzubé a devět minut před koncem hosté udeřili podruhé, když se trefil Jakub Hric - 0:2. Domácí si posléze vzali time out a zkusili hru bez brankáře. I tahle činnost byla neúspěšná a vše vyústilo ve třetí branku, o kterou se střelou do prázdné postaral Martin Jasanský - 0:3.


Ohlasy trenérů

Michal Odehnal (trenér Brna): „Z výsledku jsem zklamaný. Příprava byla krátká a bohužel jsme se nescházeli v optimálním složení, což se dnes projevilo. Navíc jsme se na posledním tréninku na něco připravovali a díky zraněním nám z této sestavy vypadli dva hráči. Hra samotná nebyla až tak tragická, ale bohužel jsme si nevytvořili žádné vyložené gólové šance a směrem k soupeřově bráně jsme byli bezzubí. Věřím, že se z tohoto zápasu dokážeme poučit a připravíme se zodpovědně na další soupeře."

Jakub Hric (hráč Dynama): „Dnes jsme každý z nás podali výborný výkon, odevzdali jsme na hřišti maximum a zaslouženě si odvážíme tři body z palubovky soupeře. Výsledek se ale nerodil lehce, domácí podali taky velmi slušný výkon. Myslím si, že na první utkání sezony to byl velmi dobrý zápas.”